mapa strony   |
SmodCMS

 

III Gminny Dzień Dziecka

W ramach obchodów III Gminnego Dnia Dziecka w niedzielę 31 maja na terenie sportowo-rekreacyjnym przy Zespole Szkół w Gołaszynie odbył sie festyn rodzinny. Organizatorzy imprezy - Gminna Biblioteka Publiczna w Łukowie, przy współpracy z Urzędem Gminy Łuków, Gminnym Ośrodkiem Kultury, Zespołem Szkół w Gołaszynie oraz Kołem Gospodyń Wiejskich i Ochotniczą Strażą Pożarną w Gołaszynie zapewnili szereg atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i całych rodzin.

Po uroczystej Mszy Świętej odprawionej na boisku szkolnym, uczestników festynu przywitali Wójt Gminy Łuków Pan Mariusz Osiak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Pani Alicja Śledź oraz dyrektor Zespołu Szkół w Gołaszynie Pan Jarosław Skrzyszewski.

W programie imprezy znalazły się zabawy i konkursy dla dzieci prowadzone przez Bibliotekarki z Filii GBP, występy artystyczne uczniów z Zespołu Szkół w Gołaszynie oraz występ taneczny Dziecięcego Zespołu Tańca Ludowego Gminy Łuków. Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką, autorką baśni i bajek dla najmłodszych, spektakli teatralnych i słuchowisk radiowych, podczas którego najmłodsi mogli wygrać nagrody w quizie na temat sportu. Imprezę zakończył występ zespołu Mała Orkiestra Dni Naszych. Zespół Mała Orkiestra Dni Naszych przygotowała wiele atrakcji dla dzieci – konkursy z nagrodami i zabawa.

Dzieci do woli mogły wyszaleć się na dmuchanych zjeżdżalniach i placu zabaw z kulkami i linkami wspinaczkowymi. Dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród najmłodszych cieszyło się malowanie twarzy oraz balonowe rzeźby wykonywane przez Panie bibliotekarki. Prawdziwą frajdę sprawił uczestnikom przelot balonem, który krążył nad głowami wszystkich zgromadzonych. W przerwie pomiędzy zabawami dzieci mogły posilić się pączkami, kiełbaskami z grilla oraz ugasić pragnienie. Podczas festynu można było skorzystać z porad kosmetycznych konsultantek firm Mary Kay i Oriflame. Były tez stoiska z popcornem i watą cukrową, a także z zabawkami.

Zwieńczeniem imprezy był Konkurs Talentów "MÓJ Talent", podczas którego uzdolnione dzieci z naszej gminy miały okazję zaprezentować swoje umiejętności. Nie zabrakło występów wokalnych i tanecznych, recytacji, dzieci grały na instrumentach i prezentowały swoje talenty.

Jednym z ostatnich punktów festynu było wręczenie dyplomów i nagród książkowych laureatom Czytelniczego Konkursu Wiedzy o Hansie Christianie Andersenie.

Gmina Łuków - foto

FOTOLERACJA Z IMPREZY - KLIKNIJ

Opublikowano dnia: 2015-06-03 przez: * webadmin * w kategoriach: Biblioteki, GOK, Informacje
| Wróć do listy artykułów