mapa strony   |
SmodCMS

 

VII Festyn Sołecki w Gminie Łuków

Tegoroczny Festyn Sołecki odbył się już po raz siódmy. Jego miejscem było sołectwo Dminin. Uroczystość poprzedziła polowa Msza Św. odprawiona przy miejscowej kapliczce. Po niej barwny korowód uczestników Festynu udał się na plac przy świetlicy, na którym odbyła się kolejna część uroczystości. Dużą jej część wypełniły podziękowania sołtysom za trud ich pracy i życzenia na kolejne lata pełnienia ważnej i zarazem trudnej misji społecznej. Jako pierwsi złożyli je gospodarze Gminy Łuków – Wójt Mariusz Osiak i Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Federczyk. Serdeczne słowa do sołtysów skierowali również Senator Rzeczypospolitej Polskiej Stanisław Gogacz, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Krzysztof Głuchowski i Starosta Łukowski Janusz Kozioł. Tradycyjnie, sołtysi otrzymali także z rąk Wójta i przewodniczącego Rady Gminy, pisma okolicznościowe. W części artystycznej zaprezentowały się lokalne zespoły i kabarety: Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego Gminy Łuków, „Niezapominajki” z Dminina, „Zalesianki” z Zalesia, „Jagódki” ze Żdżar, a także zespół wokalny „At hoc” z Zespołu Szkół w Gołąbkach, kabaret „Lookoff” z Zalesia i kabaret młodzieżowy z Dminina oraz grupa taneczna Zumba Show z Zalesia. Odbył się także turniej o tytuł „Super Sołtysa Gminy Łuków 2015”. Obejmował cztery konkurencje: dyktando, quiz dźwiękowy polegający na rozpoznawaniu głosów związanych z rolnictwem i wsią, rzut kaloszem i rzut papierowym pudełkiem. Do udziału w turnieju zgłosiło się sześciu sołtysów. Pierwsze miejsce i jednocześnie tytuł Super Sołtysa Gminy Łuków 2015 wywalczył Radosław Nowicki z Łazów. Na drugim miejscu uplasowała się Beata Suchodolska sołtys Dąbia, na trzecim zaś Kazimierz Karwowski z Zalesia.

Poza występami, uczestnicy Festynu mogli korzystać z wielu atrakcji, wśród których były stoisko kulinarne „Swojskie smaki” przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Niezapominajki”, stoisko przychodni „Centrum”, na którym można było zasięgnąć porad lekarskich, stoiska z lodami, zabawkami, popcornem, grill i park rozrywki dla dzieci oraz malowanie twarzy.

Organizatorami Festynu Sołeckiego byli Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Łuków Bogumiła Rozwadowska, sołtys Dminina Marcin Grochowski, Rada Sołecka Dminina, Koło Gospodyń Wiejskich „Niezapominajki” i Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie.

Organizatorzy uroczystości składają podziękowanie Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej za użyczenie elementów dekoracyjnych.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2015-06-09 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów