mapa strony   |
SmodCMS

 

IX Festyn Transportowców

W minioną niedzielę w Żdżarach odbył się Festyn Transportowców. Impreza była dobrą okazją do świętowania Przewoźników. Proponowane atrakcje zgromadziły i młodszych, i starszych uczestników, a każdy znalazł coś dla siebie.

Festyn otworzył Krzysztof Fornal, radny Powiatu Łukowskiego, który w imieniu miejscowości przywitał przybyłych uczestników oraz zaproszonych gości. Po powitaniach, przemawiający Burmistrz Miasta Łuków Dariusz Szustek oraz Zastępca Wójta Gminy Łuków Wojciech Szczygieł zwrócili uwagę na siłę transportu samochodowego w Powiecie Łukowskim, a dziękując za gospodarcze osiągnięcia życzyli rozwoju.

Wiele sportowych emocji i uśmiechu dostarczył mecz piłkarski rozegrany pomiędzy rodzicami a dziećmi. Rzutem na taśmę stosunkiem (3:2) wygrali rodzice. Choć kondycyjnie po meczu lepiej wyglądały dzieci…

Podczas występów scenicznych zaprezentowały się zespoły ludowe. Wśród nich wystąpiły, z Gminy Łuków: „NIEZAPOMINAJKI” z Dminina, „KUMPELE” z Gręzówki, „JAGÓDKI” ze Żdżar, a z Gminy Międzyrzec Podlaski: „RETRO” z Rogoźnicy. Indywidualnie zaśpiewała, występująca w Teatrze Muzycznym „Roma” w Warszawie, Klaudia Borejko. Na zakończenie występów wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.

W organizację festynu włączyły się różne organizacje i firmy. Tradycyjnie Wojskowe Koło Łowieckie 335 „Przyszłość” utworzyło bezpłatne stoisko strzeleckie oraz nagrodziło zwycięzców w osobach Marioli Woźniak oraz Konrada Woźniak. Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji zapewniła darmową przejażdżkę konną. Z kolei firma JATA-TRANS udostępniła na placu specjalistyczny sprzęt do holowania oraz naprawy samochodów ciężarowych. Wreszcie w Salonie Fryzjerskim „EWELINA” urządzonym pod chmurką można było upleść warkoczyki, a nawet pomalować włosy.

Pod koniec festynowego dnia Krzysztof Fornal poprowadził konkurs o tytuł: „SUPER TRANSPORTOWCA FESTYNU”. Rywalizacja raz po raz wywoływała salwy śmiechu publiczności. Po przeprowadzeniu konkurencji takich, jak m.in.: „Bieg farmera, czyli bieg z chomontem…”, „Kawalerowie, czyli traf ogórkiem do dziurki…”, „Najnowszy krzyk mody, czyli ubiór na ludowo”, „Spragnione dzieci”, „Patelnia teściowej”, czy „Strongman”, wyłoniono zwycięzcę. Wygrał Marcin Bareja, który otrzymał upominki ufundowane przez Prezesa ANR Leszka Świętochowskiego.

Podczas Festynu Transportowców nie zabrakło stoisk, straganów i kramów z zabawkami. Dla najmłodszych były dmuchańce i kucyki. Dla trochę starszych była wystawa starych motocykli, ale też pokaz najnowszych modeli. Zainteresowanie wzbudziły również sterowalne modele latające oraz możliwość lotu symulatorem samolotu. Ofertę dopełniły regionalna kuchnia, gorące dania i zimne napoje.

Zwyczajowo festyn zakończyła zabawa pod gołym niebem prowadzona przez DJ VALDEE’ ego.

Organizatorzy wyrażają podziękowanie za wsparcie sponsorom festynu, którymi byli: Pani Anna i Pan Wojciech Czubaszek, Pani Danuta i Pan Dariusz Czubaszek, Pani Iwona i Pan Daniel Czubaszek, Pani Agnieszka i Pan Józef Łukasik, Pani Barbara i Pan Stanisław Łukasik, Pani Wioletta i Pan Krzysztof Sadło, Firma JATA-TRANS z Panem Janem Stępnickim, Firma DOM-PERFEKT z Panem Grzegorzem Rybką, Salon Fryzjerski „Ewelina” z Panią Eweliną Ceglarską. Jeden ze sponsorów pragnął pozostać anonimowy.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2015-08-03 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
Ostatnio edytowane dnia: 2015-08-03
| Wróć do listy artykułów