mapa strony   |
SmodCMS

 

Biała szkoła na Podhalu - ZS Świdry

Uczniowie Zespołu Szkół w Świdrach w dniach 2-6 marca wyjechali na białą szkołę, do Białego Dunajca. Uczestniczyli również w XXI Ogólnopolskim Podhalańskim Rajdzie Narciarskim. Nasza drużyna w składzie: Bartosz Kaczmarek, Piotr Zająć, Adrian Zalewski, Kacper Dybciak, Sebastian Laskowski, Hubert Suchodolski, Piotr Szczygielski, Magdalena Oskroba, Weronika Goławska i Kasia Oskroba z klasy pierwszej, zajęła IV miejsce w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych. W klasyfikacji powiatów i województw uplasowaliśmy się na VI miejscu. W konkurencjach sportowych dzielnie spisywali się chłopcy, dziewczęta zaś przygotowały promocję zagrody, a wiedzą o Podhalu wykazali się Adrian z Hubertem. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze wyższej lokaty w przyszłym roku.

W ramach zajęć białej szkoły uczniowie poznawali historię i kulturę Podhala, zwiedzali Zakopane, nauczyli się jazdy na nartach, na stokach w Białym Dunajcu i Czarnej Górze pod fachowym okiem instruktora p. Zbigniewa Olkowicza. Zażywali relaksujących kąpieli w termalnych basenach siarkowych „Gorący Potok” w Szaflarach. W Zakopanem obejrzeli Wielką Krokiew – miejsce skoków narciarskich. Odwiedzili stary Cmentarz Zakopiański na Pęksowym Brzysku, a tam grób sławnego pisarza dla dzieci Kornela Makuszyńskiego. Jedną z atrakcji był również „dom do góry nogami”, w którym nasze zmysły traciły orientację. Podczas spaceru Krupówkami, nasi uczniowie zakupili pamiątki i tradycyjne oscypki góralskie. W drodze powrotnej obejrzeli krakowski Wawel i smoka wawelskiego; odwiedzili grób Państwa Kaczyńskich. Na rynku Starego Miasta podziwiali Wieżę Mariacką i Sukiennice. Zrobiliśmy sobie zdjęcia przy pomniku Adama Mickiewicza i kupiliśmy słynne krakowskie obwarzanki. Uczniowie wrócili zadowoleni, atrakcji było mnóstwo - udało się tyle zwiedzić, poznać krajobraz Podhala oraz zająć wysokie czwarte miejsce, z czego byliśmy bardzo dumni. Wszyscy wyrazili chęć ponownego zimowego wyjazdu w góry za rok. Białą szkołę zorganizowała i opiekę nad uczniami sprawowała p. Marzena Szczygielska.

Szczególne podziękowania składamy Wójtowi Gminy Łuków Panu Mariuszowi Osiakowi za dotację finansową oraz sponsorom, dzięki którym nasi uczniowie mogli skorzystać z tak wielu atrakcji. Wśród naszych darczyńców znaleźli się: TADEX – Alina i Tadeusz Izdebscy, NOWBUD Monika i Jerzy Nowakowie, AUDIO HI-FI salon kina domowego - Jadwiga i Andrzej Suchodolscy, FERMA DROBIU - Joanna i Andrzej Kopyść oraz TRANSBUD zakład transportu i budownictwa - Ewa i Tadeusz Kucharscy.

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Opublikowano dnia: 2016-03-15 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów