mapa strony   |
SmodCMS

 

Uroczysta sesja z okazji 1050-lecia Chrztu Polski

W dniu 18 kwietnia w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Łukowie odbyła się uroczysta sesja trzech samorządów: powiatu łukowskiego, miasta Łuków i gminy Łuków. Poprzedziła ją msza św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. bpa Kazimierza Gurdy, odprawiona w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie.

W ten sposób samorządy wspólnie uczciły rocznicę 1050-lecia Chrztu Polski. Jednym z punktów sesji był referat dra Marka Okonia dotyczący tworzenia się państwowości polskiej, której kluczowym elementem był chrzest księcia Polan Mieszka I w 966r. Po nim radni przyjęli okolicznościową uchwałę, a przewodniczący rad otrzymali pamiątkowe tabliczki do zawieszenia w salach konferencyjnych urzędów. Część artystyczną podczas uroczystości wykonał Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy” oraz chór „Lutnia” z I LO im. T. Kościuszki w Łukowie.

W sesji poza radnymi i władzami samorządowymi, wzięły udział poczty sztandarowe samorządów, organizacji i szkół oraz kierownicy i dyrektorzy samorządowych jednostek organizacyjnych.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Fot. Urząd Miasta Łuków

Opublikowano dnia: 2016-04-19 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów