mapa strony   |
SmodCMS

 

VI EKO-MAJÓWKA

W minioną sobotę na „Ranczu pod bocianami” w Żdżarach pojawiło się wielu pasjonatów dwóch kółek. W piękną majową pogodę na wycieczkę rowerową wybrały się całe rodziny. Rekreacyjny rajd promował rezerwat Jata, perłę turystyczną gminy Łuków.

Wśród rowerzystów przeważali mieszkańcy okolic Łukowa. Uczestnikami byli jednak i cykliści z gmin: Krzywda, Stanin, czy Trzebieszów, a także z: Piaseczna, Siedlec, Wiśniewa i Zbuczyna. Podobnie, jak przed rokiem, najmłodszym uczestnikiem był 3-letni Bartek Sulej, a najstarszym 81-letni Stefan Dybciak.

Na początek wiceprezes stowarzyszenia „Żdżarzanie” Krzysztof Fornal przywitał wszystkich zgromadzonych uczestników i gości. Omówił program rajdu, jego regulamin oraz zakładane cele.

Następnie 106 rowerzystów wyruszyło trasą rowerową po rezerwacie Jata z postojami przy lokalnych pomnikach historycznych. Wycieczkę poprowadzili pracownicy Lasów Państwowych Ewelina Głaz i Miłosz Sutkowski. Leśnicy przekazali uczestnikom wiele ciekawych informacji o historii i przyrodzie rezerwatu.

Blisko 20-kilometrową trasę rowerzyści pokonali sprawnie. Już po ok. 3 godzinach pojawili się z powrotem na „Ranczu”, gdzie czekał na nich przygotowany poczęstunek.

Następnie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie przybliżyli zgromadzonym zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego, w szczególności dla rowerzystów. Rajd rowerowy był dobrym momentem na poruszenie tego tematu.

Kolejnym punktem programu dnia był konkurs sprawnościowy pt. „Rowerowy Zakręt Głowy”. Zawody poprowadził Krzysztof Fornal. Chętni zawodnicy mieli do pokonania przygotowany slalom. Tor należało przejechać w jak najkrótszym czasie. Trzech rywalizujących z najlepszymi czasami, a byli to: Kacper Romańczyk, Paweł Michalak oraz Daniel Ponikowski, otrzymało nagrody w postaci kasków rowerowych.

Następnie przedstawiciele stowarzyszenia podsumowali EKO-MAJÓWKĘ. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa oraz upominki. Dodatkowo uhonorowano najstarszego i najmłodszego rowerzystę. Wręczenie nagród zakończyło EKO-MAJÓWKĘ.

Do zobaczenia w 2017r.

Gmina Łuków - grafika

Zadanie publiczne pt.: „Organizacja imprezy rekreacyjnej promującej walory turystyczne Gminy Łuków” jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Łuków

 

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Łuków.

 

Opublikowano dnia: 2016-05-31 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów