mapa strony   |
SmodCMS

 

IV Dzień Edukacji Obywatelskiej w Gminie Łuków

Tegoroczny - czwarty już Dzień Edukacji Obywatelskiej w gminie Łuków odbył się 21 czerwca. Różnił się nieco od poprzednich. Bowiem tym razem 50-osobowa grupa udała się do Sejmu. Byli w niej uczniowie z najwyższą średnią ocen ze szkół podstawowych i gimnazjów, ich opiekunowie, a także przedstawiciele Rady i Urzędu Gminy.

Na wstępie przewodnik zapoznał zwiedzających z makietą gmachów sejmowych i opowiedział o ich historii, następnie grupa udała się do sali posiedzeń, gdzie właśnie trwała debata parlamentarzystów na temat oświaty. Tu przez chwilę uczniowie mieli okazję zapoznać się z procesem podejmowania najważniejszych decyzji w państwie, które dotyczą wszystkich obywateli. Poza tym, przewodnik dokładnie wyjaśnił wszystkie elementy znajdujące się w sali posiedzeń opisując ich funkcję, powiedział w jaki sposób posłowie zajmują miejsca, jak wygląda głosowanie oraz kto może przewodniczyć obradom. Podczas zwiedzania Sejmu łukowskiej grupie towarzyszył poseł Ziemi Łukowskiej Krzysztof Głuchowski, który na koniec wraz z zastępcą wójta Wojciechem Szczygłem i wiceprzewodniczącymi Rady Gminy – Bogumiłą Rozwadowską i Marianną Łukasik, wręczył uczniom okolicznościowe pisma. Wizyta w Parlamencie nie mogła się obyć bez pamiątkowego zdjęcia wykonanego na schodach holu, z którego transmitowane są relacje sejmowe.

Dodatkowo uczniowie zobaczyli znajdujący się nieopodal Sejmu pomnik Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej, pomnik Wincentego Witosa, a także zwiedzili kościół św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2016-06-22 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów