mapa strony   |
SmodCMS

 

Stypendia i nagrody w Gminie Łuków

W dniu 21 września 2016 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Łukowie odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Gminy Łuków oraz Nagród Wójta Gminy Łuków w ramach gminnego programu stypendialnego.

W bieżącej edycji 5 kandydatów spełniło wymagania do Stypendium Gminy Łuków, 17 kandydatów zakwalifikowało się do Nagrody Wójta Gminy Łuków. Kandydaci do stypendium wykazali się średnią ocen powyżej 4,5, co najmniej bardzo dobrym zachowaniem oraz są laureatami miejsc punktowanych I-VI krajowej lub wojewódzkiej imprezy artystycznej lub sportowej albo konkursu przedmiotowego. Stypendia otrzymali:

 1. Hubert Krasuski: uczeń IV LO im. J. P. II w Łukowie, V miejsce w Pucharze Polski w zapasach w stylu klasycznym kadetów.
 2. Mateusz Chudzik: uczeń IV LO im. J. P. II w Łukowie, V miejsce w Pucharze Polski w zapasach w stylu wolnym.
 3. Michał Dobroch: uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Łukowie, III miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych oraz III miejsce w Woj. Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej.
 4. Kacper Siwiak: uczeń Gimnazjum w Zalesiu, II miejsce w XVII Międzywojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego, wyróżnienie w X Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „Przebudzeni do życia”.
 5. Natalia Kryjer: uczennica Zespołu Szkół w Zalesiu, II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym w Zapasach i II miejsce w Otwartych Mistrzostwach Woj. Lubelskiego w zapasach.

Opiekunami i trenerami wyżej wymienionych uczniów byli: Grzegorz Rychta (H. Krasuski, N. Kryjer), Artur Paszkiewicz (M. Dobroch), Grzegorz Wałachowski (M. Chudzik), Sławomir Żyłka (K. Siwiak).

Natomiast do Nagrody Wójta Gminy Łuków konieczne było uzyskanie miejsca punktowanego I-VI w konkursach, zawodach i innych imprezach na szczeblu krajowym oraz I-III na szczeblu wojewódzkim, rejonowym lub powiatowym. Wysokość nagród została zróżnicowana w zależności od wyniku osiągniętego przez kandydatów. Nagrody otrzymali:

 1. Dorian Siekierzyński: uczeń Zespołu Szkół w Dąbiu, II miejsce w Turnieju Kickboxingu o Puchar Prezesa Sądeckich Wodociągów.
 2. Martyna Czerepińska: uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukowie, VI miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów w Kickboxingu, wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Kangur 2016.
 3. Julia Pracz: uczennica Zespołu Szkół w Zalesiu, V miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym w zapasach.
 4. Damian Kryjer: uczeń Zespołu Szkół w Zalesiu, dwukrotnie II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym w zapasach.
 5. Krzysztof Koper: uczeń Zespołu Szkół w Zalesiu, laureat etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia. Rzeczpospolita Obojga Narodów”.
 6. Bartosz Karwowski: uczeń Gimnazjum w Zalesiu, II miejsce w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS, V miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym i stylu wolnym.
 7. Klaudia Karwowska: uczennica Szkoły Podstawowej w Zalesiu: III miejsce w Otwartych Mistrzostwach Woj. Lubelskiego w zapasach, II miejsce Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym w zapasach.
 8. Wiktoria Karwowska: uczennica Gimnazjum w Zalesiu, II miejsce w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS w zapasach.
 9. Marcin Rybka: uczeń Gimnazjum w Zalesiu, IV miejsce w Wojewódzkiej Gimnazjadzie w pchnięciu kulą.
 10. Patrycja Piotrowska: uczennica Szkoły Podstawowej w Zalesiu, V miejsce Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym w zapasach.
 11. Gabriela Machal: uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukowie, finalistka etapu okręgowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego oraz Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego.
 12. Bartosz Prusinowski: uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukowie, II miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów Młodszych w Kickboxingu Light -Contact.
 13. Klaudia Skowron: uczennica Gimnazjum w Gołąbkach, II miejsce w rejonie Biała Podlaska w skoku wzwyż.
 14. Wiktor Zając: uczeń Gimnazjum w Gołąbkach, I miejsce w powiecie i III miejsce w rejonie Biała Podlaska w biegu na 300 m.
 15. Przemysław Bartoń: uczeń Gimnazjum w Gołąbkach, I miejsce w powiecie i w rejonie Biała Podlaska oraz III miejsce w województwie lubelskim w biegu na 2000 m.
 16. Damian Wysokiński: uczeń Szkoły Podstawowej w Rolach, II miejsce w etapie rejonowym oraz finalista Kuratoryjnego Konkursu Przyrodniczego.
 17. Maciej Janasz: uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukowie, III miejsce w województwie lubelskim w piłce ręcznej chłopców i III miejsce w województwie w turnieju „Szczypiorniak na Orlikach”.

Opiekunami i trenerami w/w uczniów byli: Grzegorz Rychta (P. Piotrowska, J. Pracz, D. Kryjer, W. Karwowska, K. Karwowska, B. Karwowski), Paweł Grula (M. Rybka), Waldemar Szczęśniak (D. Wysokiński), Wioleta Kępka (P. Bartoń, W. Zając, K. Skowron), Artur Paszkiewicz (M. Janasz), Marta Meges (G. Machal), Zenon Pawlikowski (M. Czerepińska, D. Siekierzyński, B. Prusinowski) i Stanisław Czajka (K. Koper).

Stypendia oraz nagrody w imieniu Wójta Gminy Łuków wręczyli: Wojciech Szczygieł, zastępca wójta oraz Bogdan Wiącek, dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego w Łukowie.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2016-09-22 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów