mapa strony   |
SmodCMS

 

Wizyta w Muzeum Geologicznym PIG-PIB w Warszawie

Przedstawiciele Gminy Łuków i Lokalnej Grupy Działania „RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI” spotkali się w Warszawie z kierownictwem Muzeum Geologicznego Państwowego Instytutu Geologicznego-Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie. W trakcie 2-dniowego spotkania został uzgodniony program współpracy na lata 2017-2018 w zakresie geoturystycznego wykorzystania walorów geologicznych Gminy Łuków.

Także w tym czasie komisja złożona z pracowników Muzeum Geologicznego PIG-PIB pod przewodnictwem dr hab. Włodzimierza Mizerskiego - profesora PIG-PIB, dokonała oceny i wyboru pięciu najciekawszych skamieniałości, spośród 49, przekazanych przez 23 darczyńców w odpowiedzi na apel wójta dotyczący zbiórki amonitów.

Wyniki komisji przedstawiają się następująco:

  • I miejsce – Sebastian Siwiak, kl. II Gimnazjum w Gręzówce
  • II miejsce – Jakub Niedziółka, kl. III Gimnazjum w Gręzówce
  • III miejsce – Katarzyna Szychta, nauczyciel w Zespole Szkół w Gołąbkach
  • IV miejsce – Anna Przeździak, kl. I Gimnazjum w Gręzówce
  • IV miejsce – Justyna Michalak, nauczyciel w Zespole Szkół w Gręzówce
  • V miejsce – Agnieszka Domańska, nauczyciel w Zespole Szkół w Gołąbkach

Wyróżnienie – Marzena Szychta, pracownik Zespołu Szkół w Gołąbkach Wyróżnienie od kierownika Muzeum Geologicznego PIG-PIB za spostrzegawczość i obserwację przyrody otrzymały Weronika Golec oraz Kornelia Wielgórska, kl. III Gimnazjum w Gręzówce.

Wszyscy darczyńcy w połowie grudnia wezmą udział w wyjeździe do Muzeum Geologicznego PIG-PIB w Warszawie, darczyńcy zwycięskich okazów odbiorą także nagrody rzeczowe.

W lipcu br. Gmina Łuków podpisała z Państwowym Instytutem Geologicznym – Państwowym Instytutem Badawczym porozumienie o współpracy mające na celu podejmowanie działań naukowych, geoturystycznych i edukacyjno – rekreacyjnych

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2016-11-24 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
Ostatnio edytowane dnia: 2016-11-24
| Wróć do listy artykułów