mapa strony   |
SmodCMS

 

Biała szkoła - XXII Ogólnopolski Podhalański Rajd Narciarski - ZS Świdry

Uczniowie klas II – VI Zespołu Szkół w Świdrach w dniach 1-5 marca wyjechali na Podhale na białą szkołę. Nasza drużyna w składzie: Hubert Suchodolski, Piotr Szczygielski, Kacper Ptasiński oraz Magdalena Oskroba, Julia Stolarczyk, Błażej Śledź, Bartosz Świderski, Antoni Stolarczyk i Katarzyna Oskroba uczestniczyła w XXII Ogólnopolskim Podhalańskim Rajdzie Narciarskim, gdzie zajęła V miejsce w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz VI w klasyfikacji województw. W konkurencjach sportowych dzielnie spisywali się Kacper i Piotr, a wiedzą o Podhalu wykazał się Hubert. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze wyższej lokaty w przyszłym roku.

W ramach zajęć „białej szkoły” uczniowie poznawali historię i kulturę Podhala, zwiedzali Zakopane, jeździli na nartach na stokach w Białym Dunajcu, Zakopanem i Czarnej Górze, pod fachowym okiem instruktorów p. Zbigniewa i pani Kasi. Zażywali relaksujących kąpieli w basenach termalnych w „Gorącym Potoku”.

W Zakopanem wjechali kolejką szynowo-linową na Gubałówkę, gdzie podziwiali panoramę polskich Tatr. Panorama gór podczas pięknej pogody robiła niesamowite wrażenie. Udało się obejrzeć też miejsce skoków narciarskich, Wielką Krokiew. Odwiedzili najstarszy drewniany kościół w Zakopanem, najstarszy Zakopiański Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzysku i grób sławnego pisarza dla dzieci Kornela Makuszyńskiego. Byli w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Ciekawą atrakcją „z zawrotem głowy” okazał się dom do góry nogami. Podczas spaceru Krupówkami zakupili pamiątki i słynne oscypki góralskie. W drodze powrotnej obejrzeli Krakowski Wawel, odwiedzili grób państwa Kaczyńskich. Na rynku Starego Miasta podziwiali Wieżę Mariacką i Sukiennice. Zrobiliśmy sobie zdjęcia przy pomniku Adama Mickiewicza i kupiliśmy słynne krakowskie obwarzanki zwane również bajglami.

Uczniowie wrócili dumni z wysokiego piątego miejsca i zadowoleni, że udało się im tyle zwiedzić i poznać krajobraz południowej Polski. Wszyscy wyrazili chęć ponownego zimowego wyjazdu w góry.

Wyjazd zorganizowała i opiekę nad uczniami sprawowała p. Marzena Szczygielska.

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Nasi reprezentanci-Hubert Suchodolski, Piotr Szczygielski, Kacper Ptasiński z pucharami i wójtem Białego Dunajca.

Opublikowano dnia: 2017-03-17 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów