mapa strony   |
SmodCMS

 

Dzień Dziecka w Dąbiu

W minioną niedzielę przy Zespole Szkół w Dąbiu odbył się Dzień Dziecka. Zabawę, jak co roku, przygotowało Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Dąbie. Pogoda i humory dopisywały…

Na rozpoczęcie rozegrano pokazowy mecz piłki nożnej. Rywalizowały ze sobą dzieci i rodzice. Mecz wzbudził wiele sportowych emocji. Bezapelacyjnie, choć po zaciętej walce, z wynikiem (3:1) zwyciężyły dzieci. Dorośli honorową bramkę zdobyli w … doliczonym czasie gry.

Dzieci odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbiu. Strażacy zaprezentowali umundurowanie i wyposażenie strażackie. Uruchomiono mgiełkę wodną. Jednak największym powodzeniem cieszył się przygotowany pokaz wodny.

Tradycyjnie przeprowadzono zawody sprawnościowe, które wspólnie poprowadzili Izabela Baran, Krzysztof Fornal oraz Patryk Sadło. Dzieci i ich rodzice chętnie rywalizowali w licznych konkurencjach. Ostatecznie w poszczególnych zawodach zwycięzcami okazali się: w konkurencji kłopotliwe tańce - Olga Smyk, w konkurencji słodkie jabłuszka - Zuzanna Kępka, w konkurencji skoki zająca - Damian Sadło, w konkurencji kozłowanie piłki - Łukasz Rzymowski, a w konkurencji duży brzuch - Krzysztof Borek. Wśród rodziców wygrali: w konkurencji jajecznica - Anna Kępka, w konkurencji wyścig z pokrywkami - Iwona Czubaszek, w konkurencji wyścig kelnerów - Jacek Celejewski, natomiast w konkurencji słodki ciężar - Wiesław Sadło.

Zarówno zwycięzców, jak i pokonanych nagrodzono upominkami. Tytuł SUPER DZIECKA 2017 za największą aktywność w konkurencjach sprawnościowych zdobył Łukasz Rzymowski.

Na dzieci czekały dmuchańce, niezawodnie cieszące się powodzeniem. Gościem honorowym Dnia Dziecka był … Król Julian, z którym dzieci miały możliwość zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć.

Stowarzyszenie przygotowało dla dzieci słodki poczęstunek. Tradycyjnie nie zabrakło lodów. Dzień pełen wrażeń zakończył wspólny grill.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2017-06-23 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów