mapa strony   |
SmodCMS

 

Wakacyjne wspomnienia małych misjonarzy - SP Role

Wakacyjne wspomnienia małych misjonarzy
Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci ze Szkoły Podstawowej
im. Jana Pawła II w Rolach.


W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rolach od trzech lat działa ognisko misyjne. Celem działalności PDMD jest szeroko rozumiana pomoc rówieśnikom, którzy nie znają jeszcze Pana Jezusa.
W ciągu roku dzieci z ognisk w Parafii pw. Jana Chrzciciela w Krynce modlą się za kolegów z innych krajów i misjonarzy, którzy w dalekich krajach głoszą Dobrą Nowinę, czytają czasopisma misyjne, przygotowują nabożeństwa i w miarę swoich możliwości wspomagają materialnie dzieci z krajów misyjnych.
Pierwsze spotkanie uczestników PDMD w tym roku szkolnym związane było z pisaniem listu do misjonarki, z którą dzieci spotkały się w wakacje - S. Marią Paulinaą – Misjonarką Miłości (Agnieszką Sadło pochodząca z Krynki i przebywającą na urlopie w domu rodzinnym). Spotkanie w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rolach zorganizowała katechetka p. Teresa Dek, która prowadzi ognisko misyjne PDPM.
Siostra Maria Paulina opowiadała dzieciom o powołaniu do służby zakonnej i życiu w zgromadzeniu sióstr. Ze szczególnym zainteresowaniem wysłuchały dzieci opowieści o pracy siostry w Irlandii i Wielkiej Brytanii. S. Maria Paulina zajmuje się bezdomnymi, którzy są uzależnieni od alkoholu i narkotyków. Mali misjonarze z ciekawością oglądali zdjęcia i wysłuchali opowieści o życiu Matki Teresy z Kalkuty, założycielki zgromadzenia w którym jest S. Maria Paulina. Wspólny śpiew, poznanej podczas spotkania pieści o Panu Jezusie, zakończył to ciekawe spotkanie. Na pożegnanie S. Maria Paulina wręczyła dzieciom obrazki i poczęstowała słodyczami. Misjonarka wpisała się do Księgi Pamiątkowej i do indeksów dzieci. Uczestnicy PDMD obiecali w dalszym ciągu prowadzić z siostrą korespondencję. To wakacyjne spotkanie było dla naszych uczniów wspaniałą lekcją miłości do bliźniego, poświęcenia i dostrzegania potrzeb ludzi.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opracowała: Teresa Dek

Opublikowano dnia: 2009-09-14 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
Ostatnio edytowane dnia: 2009-09-24
| Wróć do listy artykułów