mapa strony   |
SmodCMS

 

Uroczystość w Sulejach

W minioną niedzielę odbyła się w Sulejach uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej walczącym i poległym za wolność Polski oraz pamięci cywilnych ofiar wojen i prześladowań w 100-lecie odzyskania niepodległości. Mszę Św. z tej okazji odprawił, a następnie poświęcił tablicę ks. Szczepan Litwiniuk z parafii NMP Matki Kościoła w Łukowie, symbolicznego zaś jej odsłonięcia dokonała pani Filomena Sulej – mieszkanka Sulejów, która w tym roku obchodzi jubileusz 100-lecia urodzin.

W uroczystości wzięli udział poseł na Sejm RP Krzysztof Głuchowski, senator RP Stanisław Gogacz, wójt gminy Łuków Mariusz Osiak, wiceprzewodniczący Rady Miasta Łuków Zygmunt Celiński, radny powiatu łukowskiego Andrzej Soćko, radny gminy Łuków Kazimierz Sulej, sołtys Sulejów Franciszek Karwowski, a także strażacy z OSP w Nurzynie, którzy przybyli na tę uroczystość ze sztandarem oraz licznie zgromadzeniu mieszkańcy.

Podobne uroczystości odbywają się także w innych miejscowościach gminy Łuków. W zdecydowanej większości miejscowości mieszkańcy ufundowali tablice pamiątkowe w 100 rocznicę odzyskania niepodległości.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Opublikowano dnia: 2018-05-21 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów