mapa strony   |
SmodCMS

 

Akt erekcyjny w Świdrach

Uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Świdrach odbyła się 9 września 2009 r. Przybyłych na uroczystość, która miała miejsce na placu budowy, gości, rodziców, uczniów i nauczycieli powitała dyrektor szkoły Elżbieta Domańska. W swoim wystąpieniu podkreśliła, że uroczystość wmurowania kamienia węgielnego ma wyjątkowy charakter, wydarzenie o podobnym wymiarze, w tej szkole, miało miejsce jedynie 36 lat temu, kiedy to obecny budynek szkolny został uroczyście otwarty i oddany do użytku.
Dziękuję wszystkim, szczególnie zaś Wójtowi naszej gminy – Kazimierze Goławskiej oraz Radzie Gminy Łuków za pomoc i zabiegi, które doprowadziły do dzisiejszej, jakże podniosłej uroczystości – mówiła dyrektor Domańska. Wierzę, że w ciągu 12 miesięcy powstanie tu nowoczesna i funkcjonalna sala gimnastyczna wraz z zapleczem i będzie to budowa na miarę XXI wieku. Budowa tej sali i modernizacja istniejącego obiektu jest spełnieniem naszych pragnień i dążeń, pozwoli ona rozwijać i doskonalić predyspozycje naszych dzieci i młodzieży. Już dzisiaj zapraszam wszystkich tu obecnych na uroczystość jej otwarcia.
Podpisany przez zgromadzonych gości, a poświęcony przez ks. Stanisława akt erekcyjny, uroczyście wmurowała Wójt Gminy Łuków Kazimiera Goławska, wspólnie ze zgromadzonymi gośćmi i rodzicami, którym z wielkim entuzjazmem „pomagali” uczniowie.
Po zakończeniu uroczystości, przy wspólnym posiłku, w miłej i kameralnej atmosferze goście, rodzice i nauczyciele rozmawiali o inwestycji, która mobilizuje wysiłki całej społeczności lokalnej i będzie służyć młodemu pokoleniu, w którym wszyscy pokładają wielkie nadzieje. Jest ono, jak mówi Prymas Tysiąclecia, metaforycznym „Dębem Narodu”, który ma zapuścić korzenie na rodzinnej ziemi i stąd czerpać siły.

Opublikowano dnia: 2009-09-15 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów