mapa strony   |
SmodCMS

 

W krainie dinozaurów - ZS Czerśl

Sylwia Zdziebłowska, laureatka konkursu „Szóstkę zdobywasz, wycieczkę wygrywasz”, zabrała całą klasę IV na wycieczkę do Bałtowa. Fundatorem wycieczki była gazeta lokalna „ WSPÓLNOTA”.
15 września zwiedziliśmy JuraPark, gdzie odbyliśmy niezwykłą podróż w czasie poprzez okresy geologiczne od kambru do dziś. Na terenie parku podziwialiśmy ogromne rekonstrukcje dinozaurów i innych wymarłych zwierząt. Następną atrakcją był spływ tratwą rzeką Kamienną. Zabezpieczeni w kamizelki i ciekawi nowych przygód wyruszyliśmy pod czujnym okiem sterników- flisaków. Na swojej drodze spotkaliśmy dinozaury, jamy bobrów i pięknego łabędzia, a flisacy opowiedzieli mnóstwo ciekawych historii, byli bardzo żartobliwi, i czas godzinnego spływu upłynął bardzo szybko.
W końcu także zasłużyliśmy na małą przekąskę. W parku czekały na nas świeżo grillowane kiełbaski i orzeźwiający napój. Tak posileni ruszyliśmy na fantastyczny plac zabaw. Po godzinnej swawoli i pysznych lodach na deser ruszyliśmy na małe „safari” specjalnym schoolbusem. W Zwierzyńcu Bałtowskim mogliśmy podziwiać piękne strusie, lamy, wielbłądy, kozy, owce, konie, jelenie i wiele innych dzikich gatunków zwierząt. Wracając do autokaru odwiedziliśmy niezwykłe okazy papug, kaczek, małp, osiołków, wilków i wielu, wielu innych zwierząt. Pełni wrażeń i niezapomnianych przygód wróciliśmy do domów.
Dziękujemy bardzo za wkład w przygotowanie dla nas tej wycieczki pani Annie Kołodyńskiej i p. Magdzie Oknińskiej.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2009-09-24 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów