mapa strony   |
SmodCMS

 

Integracja pierwszoklasistów z Gołąbek - ZS Gołąbki

Od kilku lat wyjazdy integracyjne uczniów klas I Gimnazjum w Gołąbkach wpisały się w tradycję szkoły. Tegoroczni pierwszoklasiści wraz z wychowawcami p. Eweliną Popławską, p. Małgorzatą Wiącek i pedagogiem szkolnym p. Edytą Łukasik wyjechali na biwak integracyjny. Głównym celem wyjazdu było zintegrowanie młodzieży oraz lepsze poznanie się uczniów w sytuacjach pozaszkolnych.
18 września gimnazjaliści złożyli wizytę w stadninie koni w Rogalach (gm. Trzebieszów), którą prowadzi ks. Andrzeja Majchrzak - proboszcz z Celin. Uczniowie poznali tam podstawowe zasady hodowli koni arabskich. Chętni mogli spróbować swoich sił podczas próbnej jazdy konnej.
Kolejnym etapem wyjazdu była piesza wędrówka z Celin do Gołowierzch. Młodzież zatrzymała się tam w gospodarstwie twórcy ludowego p. Czesława Wysokińskiego, gdzie w otoczeniu kolorowych postaci z drewna i gałęzi odbyły się zabawy integracyjne prowadzone przez pedagoga z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Łukowie - p. Dariusza Szustka. Następnie uczniowie przeszli do Szkoły Podstawowej w Wólce Konopnej, która gościnnie przyjęła ich i użyczyła swoich murów na nocleg. Po ciepłym posiłku uczniowie korzystając z pięknej pogody uczestniczyli w rywalizacji podczas podchodów, ognisku oraz projekcji jednego z najnowszych filmów młodzieżowych.
Następnego dnia po śniadaniu gimnazjaliści brali udział w kolejnych zajęciach integracyjnych i rozgrywkach sportowych. Po południu uczestnicy wyjazdu wraz z opiekunami wrócili do swoich domów.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opracowanie: Małgotrzata Wiącek 

Opublikowano dnia: 2009-09-24 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów