mapa strony   |
SmodCMS

 

Święto Wojska Polskiego

Wzorem lat ubiegłych, na cmentarzu wojennym przy ul. Strzelniczej w Łukowie odbyła się uroczystość z okazji w Święta Wojska Polskiego, obchodzonego 15 sierpnia na pamiątkę Bitwy Warszawskiej w 1920 r. Jej organizatorami byli Wójt i Rada Gminy Łuków. W odróżnieniu jednak od lat poprzednich, tegoroczna uroczystość była skromniejsza z uwagi na zagrożenie epidemiczne. Rozpoczęło ją wspólne odśpiewanie hymnu państwowego, po którym polową Mszę św. odprawił ks. kanonik Jacek Gobiak w asyście proboszczów i księży łukowskich parafii.

W dalszej części uroczystości głos zabrał senator Rzeczypospolitej Polskiej pan Stanisław Gogacz oraz radny województwa lubelskiego i pełnomocnik wojewody lubelskiego do spraw kontaktów z jednostkami samorządu terytorialnego pan Ryszard Szczygieł, który mówił w imieniu samorządowców szczebli – powiatowego oraz miejskiego i gminnego, a także odczytał list od Marszałka Województwa Lubelskiego pana Jarosława Stawiarskiego.

Uczestnicy uroczystości oddali cześć poległym w wojnie polsko – bolszewickiej poprzez złożenia kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym to wydarzenie. Uroczystość zakończyło odegranie przez pana Atona Fartusznego z Łukowskiego Ośrodka Kultury na trąbce utworu zatytułowanego „Cisza”.

W uroczystości wzięli udział parlamentarzyści, służby mundurowe, przedstawiciele władz samorządowych poszczególnych szczebli, przedstawiciele partii politycznych, instytucji, organizacji społecznych i zawodowych, stowarzyszeń, związków i szkół.

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Fot. UG Łuków

 

Opublikowano dnia: 2020-08-18 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów