mapa strony   |
SmodCMS

 

Lekcja historii w Woli Gułowskiej - ZS Gołąbki

Szkoła jest miejscem, w którym młodzież zdobywa nie tylko wykształcenie, lecz również kształtuje swoją postawę patriotyczną wobec ojczyzny. To tutaj uczeń poznaje dzieje własnego kraju, czyny bohaterskich żołnierzy, które skłaniają go do refleksji oraz upamiętniają ważne wydarzenia. Wiedza ta przyjmowana jest pełniej, gdy młodzież może brać udział w różnych imprezach historycznych, dlatego gimnazjaliści z Gołąbek uczestniczyli w jednym z etapów "Wrześniowego Szlaku". Impreza ta zorganizowana została w 70 rocznicę wojny obronnej Polski w 1939 r. dla uczczenia pamięci żołnierzy 3 Pułku Strzelców Konnych, który brał udział w ostatniej bitwie kampanii wrześniowej pod Kockiem.
5 października młodzież gimnazjalna wraz z opiekunami p. M. Król i p. M. Wiącek uczestniczyła w obozowisku wojskowym w Woli Gułowskiej, gdzie odbyły się zajęcia dotyczące dziejów II wojny światowej, zwłaszcza kampanii wrześniowej 1939 r. Gimnazjaliści zapoznali się z umundurowaniem kawalerzysty, uzbrojeniem, uczestniczyli w lekcji muzealnej oraz obejrzeli pokaz szarży ułańskiej.
Po spożyciu gorącego posiłku z kuchni polowej uczniowie zwiedzili wystawę historyczną, regionalną i przyrodniczą w Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków oraz Sanktuarium Matki Bożej - Patronki Żołnierzy Września w Woli Gułowskiej.
Przepełnieni wiedzą oraz atmosferą historycznych wydarzeń, wszyscy wrócili do swoich domów.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opracowanie: M. Wiącek

Opublikowano dnia: 2009-10-09 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów