mapa strony   |
SmodCMS

 

Laureat konkursu „Rolnik z Lubelskiego 2020”

Miło jest nam poinformować, że gospodarstwo państwa Joanny i Andrzeja Kopyściów z gminy Łuków – z miejscowości Łazy zostało wyróżnione w konkursie „Rolnik z Lubelskiego 2020”, ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Kategorią, w której wyróżnienie przyznano jest produkcja zwierzęca.

Państwo Joanna i Andrzej Kopyściowie prowadzą fermę drobiu od 1994 r. Obejmuje ona 16 ha i 3 kurniki, w których produkowany jest drób na potrzeby gospodarstw i odbiorców fermowych. Produkcja w skali roku wynosi: 120 tys. szt. kur niosek, 4 tys. szt. indyków, 10 tys. szt. kaczek, 3 tys. szt. gęsi, 3 tys. szt. kur niosek stanowiących stado reprodukcyjne oraz 10 tys. niosek na jaja konsumpcyjne z wolnego wybiegu.

Ferma wyróżnia się dużą dbałością o środowisko i innowacyjnością. Od kilku lat bierze udział w konkursach rolniczych oraz wystawach zwierząt hodowlanych, w których zajmuje wysokie lokaty.

Właściciele fermy – państwo Joanna i Andrzej Kopyściowie są ludźmi otwartymi na współpracę zarówno w ramach prowadzonej działalności, jak również bardzo aktywnymi i pomocnymi w środowisku, w którym żyją i pracują. Pan Andrzej pełni funkcję prezesa OSP w Łazach, pani Joanna jest druhną w miejscowej jednostce OSP.

Konkurs „Rolnik z Lubelskiego 2020” ma na celu promocję osiągnięć rolników z woj. lubelskiego, a także uhonorowanie rolników stosujących najlepsze technologie i praktyki, co ma jednocześnie stanowić zachętę dla innych.

 

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Gmina Łuków

Fot. UG Łuków, arch. państwo J. i A. Kopyściowie

Opublikowano dnia: 2020-10-02 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
| Wróć do listy artykułów