mapa strony   |
SmodCMS

 

Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 - relacja

Smacznie, pachnąco i kolorowo, choć mroźnie i śnieżnie, było w niedzielę 18 grudnia na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie. O świąteczną atmosferę zadbali wystawcy, którzy wzięli udział w dorocznym jarmarku bożonarodzeniowym, organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie, Gminę Łuków oraz Miasto Łuków.

Uczestników niedzielnego jarmarku powitał dyrektor GOK w Łukowie Kamil Zaliwski, a potem świąteczne życzenia wystawcom i mieszkańcom Gminy Łuków oraz miasta Łuków złożyli wójt gminy Łuków Mariusz Osiak i jego zastępca Wojciech Szczygieł.

Na bogato zastawionych straganach kupujący mogli się zaopatrzyć w ciasta, wędliny, wyroby ceramiczne, stroiki i inne bożonarodzeniowe ozdoby. - Największym powodzeniem cieszyły się potrawy wigilijne - uszka, pierogi, krokiety czy paszteciki. W sumie swoją ofertę prezentowało 19 wystawców, w tym sołectwa i koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia i rękodzielnicy z miasta i gminy Łuków .Zgodnie z tradycją goście częstowali się świątecznym barszczykiem, a najmłodsi uczestnicy jarmarku odwiedzali szopkę z żywymi zwierzętami i odbierali słodkie upominki od Świętego Mikołaja.

Przy okazji kiermaszu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu najładniejszych bombek choinkowych, organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Łukowie i Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie. Nagrody laureatom wręczali wójt Mariusz Osiak i jego zastępca Wojciech Szczygieł w asyście dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Łukowie Martyny Zakrzewskiej i dyrektora GOK Kamila Zaliwskiego.

Jury konkursu oceniło łącznie ponad 100 propozycji, przyznając w czterech kategoriach wiekowych 12 nagród i 6 wyróżnień. Bożonarodzeniowe bombki zostały wystawione na sprzedaż i zostaną wykorzystane na cele charytatywne.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

 

Opublikowano dnia: 2022-12-22 przez: * webadmin * w kategoriach: GOK, Informacje
Ostatnio edytowane dnia: 2022-12-22
| Wróć do listy artykułów