mapa strony   |
SmodCMS

 

Konkurs plastyczny - "Miś Paddington – portrety i nie tylko"

Jesienią b.r. krakowski Młodzieżowy Dom Kultury „Grunwaldzka 5” ogłosił ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży p.n. „Miś Paddington – portrety i nie tylko”. Postacią sympatycznego niedźwiadka z Peru zainteresowały się dzieci z Krynki Łukowskiej, biorące udział w zajęciach koła plastycznego Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowie. Na konkurs wpłynęło ponad tysiąc prac z całego kraju, nagrodzono trzydziestu uczestników. Nagrodę główną w konkursie i pierwsze miejsce w Polsce zdobyła Klaudia Celińska Jakubowicz z Krynki (na fot. z lewej), a jej praca zostanie zamieszczona na okładce audiobooka z historiami o Paddingtonie. Miejsce trzecie zajęła Mirella Chromińska, także z Krynki. Ze względu na odległość dziewczynki nie zdecydowały się na udział w uroczystości podsumowania konkursu, nagrody zostały im przesłane pocztą.
To kolejne osiągnięcia uczniów z koła plastycznego GOK – m.in. wiosną prace Mirelli Chromińskiej i Marcina Bilskiego znalazły się w albumie wydanym prze Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej po konkursie dotyczącym zjawisk pogodowych; zaś ponownie Mirella Chromińska oraz Aneta Radomyska zwyciężyły w powiatowym konkursie plastycznym „Podróże Jana Pawła II”.
Zajęcia plastyczne w Krynce od kilkunastu lat odbywają się w budynku gminnej biblioteki publicznej, a prowadząca bibliotekę p. Danuta Soćko zapewnia właściwe warunki pracy i sympatyczną atmosferę. Opiekunem artystycznym dzieci jest p. Agnieszka Czerska Pawlak, instruktor plastyki w Gminnym Ośrodku Kultury w Łukowie.

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2009-12-07 przez: * webadmin * w kategoriach: GOK
| Wróć do listy artykułów