mapa strony   |
SmodCMS

 

Drugie Życie Elektrośmieci - ZS Gołąbki

Zespół Szkół w Gołąbkach po raz dugi uczestniczy w ogólnopolskim konkursie pod hasłem „Drugie Zycie Elektrośmieci”. Jego organizatorem jest Europejska Platforma Recyklingu Polska Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A.
Do głównych zadań konkursowych należało między innymi: stworzenie zespołu konkursowego, wspólne przeanalizowanie problemu jakim we współczesnym świecie jest zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (ZSEE), zaplanowanie i zorganizowanie działań, które przybliżą uczniom i rodzicom ten problem; diagnoza systemu zbiórki ZSEE w najbliższej okolicy szkoły, a ostatnim etapem konkursowych zmagań była organizacja zbiórki ZSEE na terenie szkoły. Uczniowie opracowywali prezentacje multimedialne, plakaty i postery, ulotki, szkolne gazetki oraz krzyżówki i rebusy na temat ZSEE. Zbiórka elektrośmieci w naszej szkole odbyła się 9 listopada. Firmą, która odebrała ZSEE jest EKO LIDER z Garwolina. Akcja ta cieszyła się wielkim zainteresowaniem mieszkańców. Podobne zbiórki odbywają się we wszystkich miejscowościach należących do obwodu szkolnego.
Opiekę merytoryczną nad konkursem sprawuje Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym Uniwersytetu Warszawskiego. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 189 szkół z całej Polski. W klasyfikacji po drugim etapie konkursu nasza szkoła zajmuje 17 miejsce.
Naszą szkołę reprezentuje dziesięcioosobowy zespół uczniów klasy IIb i IIIa gimnazjum w składzie: Krzysztof Baniak, Paweł Domański, Karolina Król, Izabela Mateusiak, Natalia Mateusiak, Angelika Suska, Mariola Szczygielska, Tomasz Szczygielski, Karolina Marciniak, Emilia Świderska. Opiekunami zespołu są panie Agnieszka Domańska i Dorota Trochim.
Honorowy patronat nad konkursem objęli Ministrowie Środowiska i Edukacji Narodowej oraz kuratorzy oświaty m.in. Lubelski Kurator Oświaty.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opracowanie: A. Domańska

Opublikowano dnia: 2009-12-10 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów