mapa strony   |
SmodCMS

 

"Asy z naszej klasy" - ZS Gręzówka

Jest taki dzień ,bardzo ciepły choć grudniowy,
dzień - zwykły dzień , w którym gasną wszystkie spory.
Jest taki dzień , w którym radość wita wszystkich,
dzień , który już każdy z nas zna od kołyski….”

Tymi słowami 20 grudnia 2009 w niedzielę o godz. 15.00 rozpoczął się dla rodziców i zaproszonych gości drugi dzień pokazów efektów pracy dzieci w ramach projektu „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”, który współfinansowany był przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Przed samą uroczystością 18.12.09 (piątek) odbyły się zajęcia rodziców z dziećmi, których celem było, m.in. przygotowanie do
niedzielnego spotkania (wspólne wykonanie stroików świątecznych, oryginalne składanie
serwetek, przygotowanie wigilijnego stołu, układanie sztućców, talerzy) oraz przeprowadzenie różnorakich konkurencji z wykorzystaniem środków dydaktycznych i akcesoriów sportowych. Oczywiście zwyciężyli uczniowie. Cóż - praktyka czyni mistrza.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Podczas drugiego dnia pokazu w montażu słowno –muzycznym ”Jest taki dzień” uczniowie zaprezentowali zgromadzone przez siebie informacje na temat obchodów świąt bożonarodzeniowych w różnych krajach świata. Wykonali piosenkę „We wish sou a Merry Christmas ” w języku angielskim. W aktorsko recytowanych wierszach, śpiewanych pastorałkach i kolędach z wykorzystaniem instrumentów muzycznych uczniowie przedstawili piękne tradycje Świat Bożego Narodzenia w Polsce. Wspólnie z rodzicami ( trzymając się za ręce) zaśpiewali w przemiłej atmosferze, piosenkę ”Choć tyle żalu w nas” i inne znane kolędy. Czytaniem słów ewangelii i wspólną modlitwą ks, Józef Sobotka wprowadził nas w typowo wigilijny nastrój. W blasku płonących świec, zapachu świerku i dźwięku kolęd wszyscy podzielili się opłatkiem Według zwyczaju nie zabrakło też Św. Mikołaja, który wręczył dzieciom słodkości . Rodzice i zaproszeni goście otrzymali własnoręcznie wykonane upominki. Po zapaleniu przez dzieci sztucznych ogni wszyscy zasiedli do stołu suto zastawionego potrawami przygotowanymi przez rodziców.
Pani Dyrektor Leokadia Kozioł złożyła świąteczne życzenia oraz podziękowała uczniom, rodzicom i wychowawczyni za zaproszenie na dzisiejszą uroczystość i za udział w realizacji Projektu. Podkreśliła, iż dzięki temu nasza szkoła otrzymała bogaty zestaw środków dydaktycznych o wartości około 8000 zł służących uczniom klas I – III. Wychowawczyni tej klasy - Regina Olszewska również podziękowała swoim wychowankom i rodzicom za wspólną pracę, a uczniom wręczyła niespodziankę - myszki – pacynki-pamiątkę z udziału w tym Projekcie.
Przy dźwiękach płynących kolęd wychowawczyni omówiła końcowy profil inteligencji dzieci w ramach realizacji tego zadania w oparciu o teorię inteligencji wielorakich H Gardnera .
„Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy’’ jest nowym, i myślę - ciekawym doświadczeniem dla dzieci i rodziców. Stwarza on możliwości zarówno dla nauczyciela jak i ucznia. Już na początku wieloletniej drogi do wiedzy pozwala nauczycielowi poznać i wychwycić umiejętności, predyspozycje, a niejednokrotnie talenty dziecka, by później pomóc mu je rozwijać oraz zachęcać do dalszej pracy. Cieszę się, że moja klasa została objęta tym Projektem. Uważam, że uczestnictwo w nim przyniosło wiele korzyści dla moich uczniów i to czego doświadczyli zaowocuje w następnych latach- powiedziała wychowawczyni.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2010-01-12 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów