mapa strony   |
SmodCMS

 

Dzień Kobiet - spotkania w kołach, stowarzyszeniach i klubach

Dzień Kobiet - 8 marca była okazją do wspólnych spotkań w wielu kołach, stowarzyszeniach i klubach działających w Gminie Łuków. W tym dniu to Panowie „wzięli sprawę w swoje ręce”, którzy nie tylko podawali do stołu, zadbali o kwiaty, pyszne słodkości i gorące napoje, ale też zadbali o muzykę i dobry nastrój. Takie okolicznościowe spotkania były doskonałą okazją nie tylko do tego, aby się razem pobawić, posłuchać muzyki, zjeść pyszny tort i wspólnie upieczone ciasto - ale też, aby ustalić nowe zadania, zaplanować wspólne przedsięwzięcia - z pożytkiem dla wszystkich mieszkańców.
Tu od pokoleń, bowiem żyją ludzie kształtując kulturę, obyczaje i historię swojej miejscowości. W wielu ludziach drzemią ukryte talenty, umiejętności, uzdolnienia, a nawet pasje, które zostały częściowo zapomniane. Radością napawa fakt, że wśród nich są także ludzie młodzi, którzy nie wstydzą się przeszłości, nie stracili swojej oryginalności i nie wyzbyli się cech, wyróżniających ich od szarego tłumu. "Solą ziemi " Gminy Łuków, a więc tym, co tu jest najlepsze i najpiękniejsze, są z pewnością ludzie: pracowici, mądrzy, gościnni, umiejący ze sobą współdziałać, dla dobra swojej małej ojczyzny. Myślący zarówno o przeszłości, jak i o przyszłości. Otwarci na nowości, ale też pamiętający o przeszłości, o swoich korzeniach i kultywujący tradycję. Może dlatego wielu z nich zostało obdarzonych dodatkowymi zaletami. W ciągu ostatniego wieku urodziło się tu, pracowało i tworzyło wielu wspaniałych artystów, którzy przenieśli swój talent na swoje dzieci, wnuki, na następne pokolenia.
Nic dziwnego, że na takich spotkaniach powstają nowe projekty i przedsięwzięcia, powstają nowe struktury organizacji, pomysły związane z ludową twórczością artystyczną, takie jak pomysł na wykonanie wieńców dożynkowych, czy palm wielkanocnych. Tu odbywają się próby śpiewu, aerobik, kursy tańca, kursy przygotowywania potraw, konkurencje sportowe oraz rodzą się coraz to nowe i ciekawe pomysły. Poza tym spotkania takie z całą pewnością integrują społeczność lokalną. przyczyniają się do nawiązywania więzi, przyjaźni, która jest niezbędna do dalszego rozwoju życia kulturalnego.

Składam serdeczne podziękowania i gratulacje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania nowych organizacji. Gratuluję pomysłowości, zaangażowania i dziękuję za serce, które wkładacie w pracę na rzecz kultywowania tradycji i podnoszenia jakości życia kulturalnego w Waszej Wsi.

Foto poniżej - KGW „GOŁĄBECZKI” i Stowarzyszenie Rozwoju Wsi – Gołąbki

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Foto poniżej - KGW„JAGÓDKI” ze Żdżar oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi - Żdżarzanie

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Opublikowano dnia: 2010-03-12 przez: * webadmin * w kategoriach: GOK
Ostatnio edytowane dnia: 2010-03-12
| Wróć do listy artykułów