mapa strony   |
SmodCMS

 

Wiosna, ach to Ty !!! - ZS Czerśl

Powitanie wiosny jest jednym z najbardziej oczekiwanych dni przez dzieci szkolne i przedszkolne. W tym roku zima dała się wszystkim we znaki, więc każdy z utęsknieniem czekał na nadejście wiosny.
W Zespole Szkół w Czerśli przygotowania do jej powitania trwały już od początku marca. Uczniowie klasy II pod kierunkiem p. Zenobii Jakubiak przygotowali scenografię, stroje oraz uczyli się wierszyków, piosenek i układów tanecznych.
Do wspólnej zabawy, 22 marca, zaprosili przedszkolaków, uczniów oraz pracowników szkoły. W tym dniu w przedszkolu i szkole w wiosenny nastrój wprowadziły wiosenne stroje w kolorach: żółtym, pomarańczowym, zielonym i niebieskim. Przedszkolaki przygotowały gaiki, a klasy I – V - marzanny. Podczas ogólnoszkolnego spotkania uczniowie klasy II ze swoją wychowawczynią zapraszali młodszych i starszych kolegów do udziału w konkursach, rywalizacji na torach przeszkód oraz wspólnego śpiewania piosenek, okrzyków wiosennych i zabaw ruchowych przy muzyce. Każdy uczestnik wybranej przez siebie konkurencji został obdarzony słodkim podarunkiem. Kiedy już marzanny odpływały „rzeką”, a przedszkolaki wniosły gaiki, wszystko było oczywiste – nadeszła WIOSNA !
Następnego dnia - 23 marca, uczniowie chcąc na dobre pożegnać zimę wyruszyli korowodem nad pobliski staw, gdzie utopili swoje marzanny.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2010-03-26 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów