mapa strony   |
SmodCMS

XX Jubileuszowe Łukowskie Uliczne Biegi Niepodległości - SP Świdry

11 listopada 2012r. odbyły się XX Jubileuszowe Łukowskie Uliczne Biegi Niepodległości pod patronatem Rady i Burmistrza Miasta Łuków organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie.

Ze Szkoły Podstawowej w Świdrach na zawody zostało zgłoszonych 13 zawodników od klasy III do klasy VI. Uczniowie startowali w dwóch kategoriach wiekowych zarówno w grupie dziewcząt jak i w grupie chłopców.

Pierwsi wystartowali chłopcy z klasy III i IV: Maciej Ciołek, Jakub Radomyski i Jakub Kazanecki na dystansie 850m.

W kategorii chłopców klasa V –VI startowali: Damian Sosnowski, Wiktor Zając, Kacper Ciołek, Szymon Wierzchowski, Krzysztof Sulowski i Kacper Niebrzegowski – dystans 1150m.

W grupie dziewcząt kl. III – IV pobiegły Zusia Ciołek i Gabrysia Zając – dystans 850m. I na tym samym dystansie 850m. pobiegły dziewczęta z klasy V – VI: Sosnowska Weronika i Marta Kazanecka.

Indywidualnie w kategorii chłopców rocznik 2002/03 Jakub Kazanecki z klasy IV na dystansie 850 m. zajął III miejsce.

Damian Sosnowski w kategorii chłopców kl. V – VI na dystansie 1150 m. zajął IV miejsce, a Wiktor Zając miejsce V.

Pozostali zawodnicy dobiegli na dalszych punktowanych miejscach. Drużynowo Szkoła Podstawowa w Świdrach zdobyła III miejsce w kategorii szkół podstawowych i otrzymała puchar, dyplom i 2 piłki do gry.

Szkoda tylko, że nie wszyscy uczestnicy biegów z innych szkół dostosowali się do nazwy biegów „ …Łukowskie Uliczne Biegi…” i biegali po chodnikach skracając sobie w ten sposób trasę biegów.

Na zawodach uczniom dopingowali rodzice, którzy mogli zobaczyć swoje pociechy podczas sportowych zmagań.

Radość w drużynie mimo wszystko była duża, a humory podsycała piękna listopadowa pogoda, która w tym roku wyjątkowo dopisała zawodnikom i organizatorom.

Opiekunem i nauczyciel, który przygotował uczniów do zawodów była p. Jolanta Conkała.

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2012-11-26 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe