mapa strony   |
SmodCMS

II Turniej Tenisa Stołowego w Jadwisinie

Jadwisin to jedna z mniejszych wiosek w Gminie Łuków, liczy 145 osób. Świetlica w której odbywał się turniej powstała ze zrujnowanej zlewni mleka. Obecnie jest bardzo dobrze użytkowana, zadbana i czysta. Odbywają się w niej uroczystości rodzinne i różnego rodzaju imprezy okolicznościowe. W czasie ferii zimowych świetlica otwarta była codziennie. W lecie, obok świetlicy planowana jest budowa boiska do piłki nożnej. Prace mieszkańców zostaną wsparte środkami funduszu sołęckiego.
W sobotę 20 lutego w Świetlicy w Jadwisinie odbył się II Turniej Tenisa Stołowego. W związku z dużym zainteresowaniem turniejem w ubiegłym roku, organizator turnieju Gminny Ośrodek Kultury, w celu jeszcze większej mobilizacji zawodników podjął decyzję, aby turniej ten odbywał się o puchar przechodni.
Tegoroczny turniej cieszył się równie dużym zainteresowaniem jak ubiegłoroczny. Zgłosiło się 51 zawodników. Reprezentowane były następujące miejscowości: Jadwisin, Jeziory, Gołąbki, Dminin, Aleksandrów, Kownatki, Malcanów, Szczygły Górne i Świdry.
Turniej rozgrywany był systemem pucharowym w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, kategoria open. Najdłuższy set rozegrali Karol Szczuchniak sołtys Jadwisina z Piotrem Osiakiem również z Jadwisina. Zakończył się on wynikiem 20:18 na korzyść sołtysa.
W kategorii szkół podstawowych zwyciężył Marcin Makosz z Jadwisina przed Wioletą Borkowską z Gołąbek, na trzecim miejscu uplasował się Krzysztof Jezierski z Jezior. W kategorii Gimnazjów pierwsze miejsce zajął Paweł Świderski z Jadwisina, drugie Paweł Zalewski z Dminina, a trzecie Przemysław Szczygielski z Jezior.
W kategorii open grali zarówno uczniowie szkół ponadpodstawowych jak i dorośli mieszkańcy gminy Łuków. W tej kategorii udział wzięło 22 zawodników. Pierwsze miejsce zajął Adrian Świderski z Jadwisina, przed Krzysztofem Ośkiewiczem z Gołąbek oraz Mirosławem Świderskim z Jadwisina.
Po podsumowaniu punktów okazało się, że Puchar Przechodni Wójta Gminy Łuków trafił do Jadwisina, który zdobył 27 punktów. Na drugim miejscu uplasowały się Gołąbki – 10 punktów, na trzecim Jeziory – 6 punktów.
Zawodnikom kibicowało wielu mieszkańców wśród których była Wójt Gminy Łuków Kazimiera Goławska oraz Zastępca Wójta Wiktor Osik.
Bardzo udana impreza – podsumowuje turniej Zastępca Wójta Gminy Łuków Wiktor Osik. Od kilku już lat systematycznie wyposażamy nasze świetlice wiejskie w sprzęt do uprawiania tego sportu i widać już tego efekty. Poziom gry był bardzo wysoki, nawet w najmłodszej kategorii. Szczególne podziękowania dla naszych mieszkańców, którzy zaangażowali się w organizację tej imprezy: Mirosławowi Świderskiemu, Pawłowi i Adrianowi Świderskim oraz całej Radzie Sołeckiej Jadwisina z sołtysem Karolem Szczuchniakiem na czele.