mapa strony   |
SmodCMS

Sukcesy zapaśników z naszej gminy

W minioną sobotę uczniowie Zespołu Szkół w Zalesiu, Szkoły Podstawowej w Dąbiu oraz Szkoły Podstawowej w Gołaszynie startowali w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w zapasach w stylu klasycznym. Reprezentanci naszej gminy zdobyli łącznie 9 medali:

• 3 złote – Piotr Osiak, Rafał Wielgosz
  • 3 srebrne – Tobiasz Szczygielski, Hubert Krasuski, Sebastian Rola
  • 3 brązowe – Cezary Szczygielski, Artur Okniński, Wojciech Bajora.

Wszyscy zawodnicy zawalczyli podczas zawodów bardzo dobre walki. Bardzo blisko zdobycia złotego medalu był Hubert Krasuski, który w walce finałowej po trzech rundach przegrał na punkty z zawodnikiem z Chełma. Bardzo dobrze zaprezentowali się debiutanci na tych zawodach; Sebastian Rola i Artur Okniński wychowankowie Cezarego Pasika.

Dużą niespodziankę sprawił Rafał Wielgosz zawodnik UKS Zalesie, który wystartował również w kategorii wiekowej kadetów w której zdobył swój drugi złoty medal w tych zawodach.