mapa strony   |
SmodCMS

Anna Maksim brązową medalistką Mistrzostw Polski Seniorek w boksie

W dniach 7-10 marca 2013 roku w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorek w boksie. Gospodarzy mistrzostw - Lubelski Okręgowy Związek Bokserski reprezentowany był przez 5 zawodniczek: Karolinę Michalczuk z Paco Lublin (jedyną polską pięściarkę na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie), Małgorzatę Choma z klubu Mechanik Włodawa i trzy zawodniczki łukowski Orląt - Annę Maksim, Agnieszkę Osial i Emilię Świderską. Spośród wymienionych tylko dwie lubelskie zawodniczki zdobyły medale w mistrzostwach. Karolina Michalczuk( kat. 51 kg) po raz dwunasty w swojej karierze zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski, a Anna Maksim ( kat. 81 kg) wywalczyła po raz drugi wywalczyła brązowy medal. W trakcie wygranej ćwierćfinałowej walki z Karoliną Cyran ( Adrenalina Boxing Club Wrocław) łukowskiej zawodniczce odnowiła się jednak kontuzja barku, co uniemożliwiło jej udział w pojedynku o finał z Karoliną Koszela z klubu Stella Gniezno. Dobrze zaprezentowały się też debiutujące w kategorii seniorek Agnieszka Osial ( kat.69 kg) i Emilia Świderska( kat. 64 kg), które nie stanęły na podium ale stoczyły dobre walki. Agnieszka pomimo ambitnej postawy nie znalazła uznania w oczach sędziów w pojedynku z rutynowaną Magdaleną Konarską- Stanaszek z Gardy Karczew, a Emilia Świderska w czterorundowym pojedynku nie sprostała Wanessie Nogaj( Prosna Kalisz).