mapa strony   |
SmodCMS

 

Spotkania czytelnicze - GBP Strzyżew

Lekcja biblioteczna – Budowa książki

Dnia 26.04.2016r. uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej w Strzyżewie, z wychowawczynią panią Ewą Jurek , uczestniczyli w spotkaniu czytelniczym. Głównym tematem lekcji były informacje związane z budową książki. Uczniowie poznali nazwy elementów tworzących książkę oraz ich rolę: informacyjną, ochronną, reklamową i zdobniczą. Wzbogacili czynny słownik z zakresu budowy książki. Na zakończenie zajęć dzieci na wzór głównych elementów tworzących książkę zbudowały żywą książkę.

Spotkanie czytelnicze

Dnia 12.05.2016r. dzieci z oddziału przedszkolnego z Zespołu Szkół w Strzyżewie, z wychowawczynią panią Anną Gajda ,uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. W trakcie zajęć dzieci zostały zapoznane z ofertą biblioteki oraz zasadami korzystania ze zbiorów. Każde dziecko mogło również samodzielnie zapoznać się z księgozbiorem. Największe zainteresowanie wzbudziły książeczki z trójwymiarowymi, przestrzenno- ruchomymi ilustracjami. Z zainteresowaniem słuchały bajek oraz na kolorowych balonach wykonały rysunki wybranych przedmiotów znajdujących się w bibliotece. W przerwach pomiędzy poszczególnymi etapami zajęć był śpiew i taniec przy muzyce. Wizyta w bibliotece wywarła na maluchach ogromne wrażenie. Zachęciła do częstszego odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek.

Czytelniczy Konkurs Wiedzy o Henryku Sienkiewiczu

Dnia 19.05.2016r. bibliotekę odwiedziły uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Strzyżewie, z nauczycielką języka polskiego panią Barbarą Wróbel. Celem spotkania był udział w ,,Gminnym Konkursie Czytelniczym Wiedzy o Henryku Sienkiewiczu” zorganizowanym przez GBP w Łukowie. Młodzież zapoznała się z księgozbiorem naukowym i popularnonaukowym. Podczas tego spotkania uczniowie nie korzystali z Internetu, wyszukując wszystkie odpowiedzi w literaturze. Uczniowie, którzy uczestniczyli w tej lekcji, zachęcili kolegów i koleżanki do udziału w konkursie. ( Udział w konkursie wzięło 64 uczniów z Zespołu Szkół w Strzyżewie)

Dzień Czytelnika i Czytelniczki

Dnia 2.06.2016r. bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej w Strzyżewie, z wychowawczynią panią Beatą Zarzycką i panią Małgorzatą Wereszczyńską. Celem lekcji było zapoznanie dzieci z zasadami korzystania z biblioteki publicznej, rozbudzenie kultury czytelniczej poprzez przybliżenie uczniom różnych rodzajów książek dla dzieci oraz ustawieniem literatury na półkach, a także w jaki sposób wyszukać interesujące nas książki. Tematem przewodnim zajęć było hasło: „Czytanie, jest dla mnie, jak oddychanie”, dzięki któremu dzieci wypowiadały się dlaczego warto czytać oraz bardzo interesująco kończyły zdanie ,, Czytam bo ……… .” By lepiej poznać pracę biblioteki, dzieci wcieliły się w rolę bibliotekarza, co sprawiło im ogromną radość. Przy pomocy bibliotekarki uczniowie wypożyczali książki swoim kolegom i koleżankom z klasy.

Lekcja biblioteczna – wyszukiwanie informacji

W czerwcu 2016 r. uczniowie kl. III a i III b gimnazjum ,wraz z nauczycielką języka polskiego panią Renatą Zaremba, wzięli udział w lekcji bibliotecznej. Zajęcia miały na celu ukierunkowanie ucznia do samodzielnego zdobywania, poszukiwania informacji oraz świadomego wyboru źródeł informacyjnych. Uczniowie zapoznali się z klasyfikacją książek oraz katalogami. Młodzież miała możliwość wymienić się informacjami na temat powieści, które warto przeczytać. Wiele osób wyszło z kilkoma książkami na wakacje.

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Gmina Łuków - foto

Opublikowano dnia: 2016-07-18 przez: * webadmin * w kategoriach: Biblioteki
| Wróć do listy artykułów