mapa strony   |
SmodCMS

Sukcesy naszych mieszkańców na Mistrzostwach Europy w Macedonii

W dniach 1-10 września br. w Skopje (Macedonia) odbyły się Mistrzostwa Europy WAKO (World Associacion Kickboxing Organization) Kadetów i Juniorów. W tegorocznych mistrzostwach kontynentu wystartowało ponad 1500 zawodników z 37 państw. W reprezentacji Polskiego Związku Kickboxingu znalazło się 125 kadetów i juniorów, w tym aż pięciu podopiecznych trenera Zenona Pawlikowskiego z sekcji kickboxingu KSW Łuków - klubu działającego w ramach Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Nasz Region” przy OSiR w Łukowie. Wśród nich było dwoje mieszkańców z terenu gminy Łuków - Martyna Czerepińska ze Świdrów i Dorian Siekierzyński z Łazów.

W formule pointfighting polscy kadeci wywalczyli trzy brązowe medale, jeden z nich zdobyła Łukowianka Amelia Wasilewska, która rywalizowała w kategorii kadetów młodszych do 28 kg. W pointfighting walczył również Dorian Siekierzyński, który startował w kategorii do 42 kg kadetów młodszych. Walczył bardzo dobrze i „otarł się” o strefę medalową, w ćwierćfinale niestety uległ Noelowi Salzburger z Austrii i zajął ostatecznie miejsce V i VIII.

Natomiast Martyna Czerepińska walczyła w formule light contact w kategorii do 65 kg kadetów starszych. Po zaciętej walce odpadła w eliminacjach przegrywając z Irlandką Eadaoin Mccrawe.

Wyjazd Martyny i Doriana na Mistrzostwa Europy był możliwy dzięki wsparciu Wójta Gminy Łuków - Pana Mariusza Osiaka oraz dzięki zaangażowaniu i pomocy rodziców.