mapa strony   |
SmodCMS

Anna Maksim rewelacją Mistrzostw Europy

Na tegorocznych Mistrzostwach Europy Juniorów i Kadetów w kick boxingu, które odbyły się w dniach 20-26 września br. w m. Pula na Chorwacji padł rekord frekwencji. Jak podali organizatorzy startowało 1200 zawodników z 30 państw. W składzie reprezentacji Polski znaleźli się trzej łukowianie tj. Anna Maksim, Michał Goławski i Maciej Królik. Polska w mistrzostwach zajęła ogólnie 10 miejsce z dorobkiem medalowym: 2 medale złote, 5 srebrnych oraz 13 brązowych. Dzieląc na formuły Polska zajęła 5 miejsce w formułach full contact oraz low kick, 7 miejsce w light contact i K-1 rules , a także 17 miejsce w semi contact. Biorąc pod uwagę kluby w polskiej ekipie najlepiej wypadła sekcja PTS ŁUKPLAST Łuków ( złoto i brąz Anny Maksim) i ALIEN Łódź( złoto Katarzyny Modrzejewskiej i brąz Tomasza Cybulskiego). Ponadto Anna Maksim była jedyną polską zawodniczką, która zdobyła dwa medale i jedynym polskim kickbokserem , który zdobył medal w semi contact. Jej sukces ma szczególne znaczenie , gdyż jest przykładem wytrwałości i nieustępliwości w dążeniu do celu. Długa i ciężka była jej walka o miejsce w reprezentacji, a i tak zakończyła się prawem startu na koszt własny( na Mistrzostwach Polski w Lesznie po kontrowersyjnej decyzji sędziów Ania przegrała finał z zawodniczką gospodarzy ). Dlatego szczególne podziękowania należą się panu Kazimierzowi Jakubiakowi z firmy „ MELKAN”, który pokrył całkowite koszty udziału zawodniczki w mistrzostwach. Na turnieju też nie było jej łatwo. Już w pierwszej walce naprzeciwko niej stanęła aktualna Wicemistrzyni Pucharu Świata Węgierka Anna Selley. Ania Maksim pokonała rutynowana przeciwniczkę i rozpoczęła pasmo zwycięstw, zakończone zdobyciem złotego medalu.. Po mistrzostwach trener kadry narodowej, mistrz świata Piotr Bąkowski nie szczędził pochwał łukowskiej zawodniczce ale zauważył też ,że przed wychowanką trenera Zenona Pawlikowskiego pozostało jeszcze wiele pracy w drodze do następnych medali ,tym razem już w seniorach. Ma ona niesamowity talent ,najważniejsze żeby nie zmarnował się tak ,jak talenty innych łukowskich mistrzów kick boxingu, których było co nie miara na początku lat dziewięćdziesiątych.