mapa strony   |
SmodCMS

Udany debiut Anny Maksim w walce z low kick

W dniach 12-13 grudnia 2009 roku Tarczyn stał się stolicą polskiego kick boxingu. Najpierw odbyły się tam mistrzostwa kadetów, a później Międzynarodowy Turniej Seniorów i Juniorów w kick boxingu „ III INTERNATIONAL MAZOVIA OPEN 2009 KICK BOXING”. Łukowska sekcję PTS „ŁUKPLAST” Łuków reprezentowała mistrzyni Europy Anna Maksim. Zgodnie z regulaminem PZKB osiemnastoletnia łukowianka miała prawo startować w kategorii seniorów i juniorów Wykorzystała tą możliwość. W pierwszym dniu zawodów Ania Maksim zdobyła indywidualne dwa złote medale triumfując w walce semi contact w kategorii plus 70 kg zarówno w juniorach jak i w seniorach. Trzeci złoty medal zdobyła w walce drużynowej juniorów , gdzie zasiliła ekipę „ Sfinks” Węgrów składającą się z samych aktualnych mistrzów Polski ( Górecki, Paderewski i Włoga). Startowała także w rywalizacji OPEN( bez podziału na kategorie wagowe), gdzie zdobyła brązowy medal przegrywając jedynie z reprezentantką kraju Christiną Szytenchelm z KS Piaseczno. W drugim dniu zawodów rozgrywano walki w formie ciągłej light contact i kick light ( walka z kopnięciami na uda low kick). Anna Maksim wystąpiła w obu formułach. W rywalizacji light contact wśród seniorów zdobyła złoty medal. Natomiast w swoim debiucie w walce z low kick Ania Maksim napotkała niezwykle trudną przeszkodę. Naprzeciwko niej stanęła doświadczona , starsza o 7 lat Mistrzyni Polski Seniorów full contact do 70 kg Monika Filipiuk. Anna Maksim nie okazała respektu rywalce. Po dwóch rundach zwyciężyła wynikiem 3:0. W finale spotkała się z Ukrainką Anną Korchahiną. Niestety kontuzja prawego podudzia uniemożliwiła jej zwycięstwo i musiała zadowolić się srebrnym medalem. Ze względu na kontuzję nie mogła tez wystartować w finale light contact juniorów, gdzie zwycięstwo wydawało się pewne . W sumie Anna Maksim zdobyła 7 medali, w tym 4 złote.