mapa strony   |
SmodCMS

 

"W krainie dźwięków" - spotkanie autorskie z I. Klebańską - GBP w Krynce

Z okazji Roku Chopinowskiego, 13 maja w Bibliotece Publicznej w Krynce odbyło się spotkanie autorskie z Izabellą Klebańską, absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi, autorką scenariuszy teledysków muzycznych, programów telewizyjnych i książek w niezwykle dowcipny i przystępny sposób popularyzujących muzykę wśród najmłodszych.
W spotkaniu uczestniczyło ponad 50 osób; byli to uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Krynce wraz ze swoimi wychowawczyniami. Pisarka już na samym początku zaskarbiła sobie sympatię dzieci i miała z nimi doskonały kontakt. W trakcie tego niezwykle wartościowego poznawczo, a zarazem pełnego zabawy i humoru spotkania, dzieci miały możliwość poznania biografii Fryderyka Chopina, oraz wysłuchania fragmentów jego najsłynniejszych utworów muzycznych - zarówno odtwarzanych z płyty, jak i wykonywanych na żywo, na skrzypcach, przez pisarkę. Nasz gość był bardzo mile zaskoczony wiedzą, jaką posiadają młodzi czytelnicy na temat życia i twórczości wielkiego kompozytora. Świetną zabawą było „rozszyfrowywanie” melodii polskiej kolędy oraz prezentacja podstawowych kroków tanecznych do poloneza, mazurka, kujawiaka, oberka, gdzie dzieciaki również udowodniły, że mają świetny słuch muzyczny i dobre wyczucie rytmu.
Autorka zilustrowała utworami różne rodzaje muzyki i tańca, i odpowiadała na pytania czytelników.
Na zakończenie dzieci podziękowały pani Izabelli za to spotkanie, które zapamiętają jako spontaniczne, żywe, pełne dźwięku i jakby współtworzone przez nich samych; spotkanie, które pozwoliło im głębiej wejrzeć w zaczarowany świat muzyki.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2010-05-24 przez: * webadmin * w kategoriach: Biblioteki
| Wróć do listy artykułów