mapa strony   |
SmodCMS

 

Sukcesy uczniów z Gimnazjum w Gręzówce - ZS Gręzówka

W dniu 14 maja 2010 roku w Auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2009/2010.
Gospodarzem uroczystości, która miała na celu uhonorowanie laureatów konkursów przedmiotowych oraz podziękowanie nauczycielom i dyrektorom szkół za pracę dydaktyczną i wychowawczą z uczniami, był Kurator Oświaty w Lublinie Krzysztof Babisz.
Jednym z uhonorowanych był Maciej Rzepecki uczeń kl. III Gimnazjum w Gręzówce , który został laureatem konkursu historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514 – od Cedyni do Orszy”. Sukces ten zapewnił Maciejowi zwolnienie z części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego.
Uczeń ten brał także udział wspólnie ze swymi kolegami z gimnazjum: Michałem Tomaszewskim i Patrykiem Bednarczykiem w II Interdyscyplinarnym Konkursie Wojewódzkim „Polska w czasach panowania Władysława II Jagiełły” objętym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Dyrektora Wydziału do Spraw Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej. Tym razem w zmaganiach uczestniczyły 32 gimnazja z województwa lubelskiego. Uczniowie z Gimnazjum w Gręzówce uzyskali bardzo dobry wynik zdobywając 33 punkty na 44 możliwych, co dało im wysokie - szóste miejsce w województwie. Do obu konkursów historycznych uczniów przygotowywał nauczyciel historii Wojciech Szczygieł. Gimnazjalista Maciej Rzepecki został także finalistą Kuratoryjnego Konkursu Krasomówczego, do którego przygotowywał go nauczyciel j. polskiego Tadeusz Federczyk.

Gmina Łuków - grafika
Uczeń Maciej Rzepecki w Auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła podczas podsumowania konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów

Opublikowano dnia: 2010-05-31 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów