mapa strony   |
SmodCMS

 

Dobre uczynki przedszkolaków z Gręzówki - ZS Gręzówka

Przedszkole w Gręzówce po raz drugi wzięło udział w akcji: 6 DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW organizowanej przez Fundację Arka. Święto to jak co roku obchodzone jest 19 maja. Dzień ten dla wszystkich był niezwykły. Już od samego rana kilkoro dzieci z grupy „JAGÓDKI” przyniosło wspólnie z rodzicami piękne konwalie i bratki dla pań nauczycielek. Natomiast Mateusz podarował każdej koleżance i wszystkim kolegom kolorowe jak tęcza balony. Każdy rodzic, który przyprowadzał dziecko do przedszkola mógł się „posilić” ciepłymi i mądrymi słowami znanych ludzi, – to tak na rozpoczęcie miłego dnia - które wylosować można było z pięknego kosza, gdyż "Dobre słowa są jak kochające dłonie." (Zenta Maurina Raudive)
Tego dnia gr. 4-5-latków odwiedziły również panie bibliotekarki, którym wręczyłyśmy kwiaty wykonane dzień wcześniej z bibuły. One natomiast sprawiły nam ogromną niespodziankę wręczając wszystkim dzieciom, a także paniom przepiękny wiersz o „magicznych” słowach, który wcześniej przeczytały. Następnie nawiązała się dyskusja w jakich okolicznościach należy używać słów: proszę, przepraszam, dziękuję. Tego dnia dzieci wspólnie z paniami wykonały Serce Dobrych Uczynków. Na jednym wielkim sercu zostały przyczepione małe serduszka z dobrymi uczynkami, które dzieci zrobiły dzień wcześniej dla ludzi, zwierząt lub środowiska.
Dnia nam zabrakło, a więc 20 maja wybraliśmy się na spacer, aby odwiedzić babcie naszych przedszkolaków. Sprawiliśmy im wiele radości swoją wizytą. Po powrocie do przedszkola przedszkolaki wzięły się za robienie porządków w sali: wycierały kurze, odkurzały dywan, podlewały kwiaty i sprzątały w półkach swoich koleżanek lub kolegów z grupy. Pani Ania nie mogła wyjść z podziwu, że ma tak wielu pomocników.
Rodzice naszych przedszkolaków również mieli swój udział w czynieniu dobra poprzez pomoc powodzianom z gminy Wilków (jest to najbardziej poszkodowana gmina w naszym województwie) Przynosili oni na teren naszego Zespołu Szkół najpotrzebniejsze rzeczy codziennego użytku, które zostały przekazane powodzianom.
Podsumowując, można powiedzieć, że w 6 Dniu Dobrych Uczynków staraliśmy się przede wszystkim czynić wiele dobra, nie robić nikomu przykrości, uśmiechać się więcej i zwracać do siebie życzliwie. A inni odwdzięczali się nam tym samym. Warto przytoczyć w tym miejscu słowa naszego papieża Jana Pawła II: „Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością. ”

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2010-06-15 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów