mapa strony   |
SmodCMS

 

Przedszkolaki i klasa I SP na spotkaniu z Ewą Chotomską - ZS Gręzówka

„Czy znacie dziewczynę tę o samych wdziękach,
tę co nam tańczy w tak wielu sukienkach,
tę co to wierszem tak przepięknie śpiewa,
znacie ją wszyscy bo to pani Ewa”.

W poniedziałek 31 maja 2010r. wszystkie przedszkolaki i klasa I SP wybrały się do Biblioteki Publicznej w Gręzówce na spotkanie z panią Ewą Chotomską, która wspólnie z Andrzejem Grabowskim założyła w 1983r. dziecięcy zespół Fasolki. To właśnie dla nich pisze teksty piosenek. Do tej pory powstało ich około trzystu. Jej książek reklamować właściwie nie trzeba.
Pani Ewa przybyła na spotkanie z dziećmi w stroju z programu „Tik – Tak”. Mówiła ona o swojej pracy w telewizji, o technikach stosowanych podczas realizacji programów telewizyjnych takich jak: „Budzik” i „Jedyneczka”. Opowiedziała również o tym, jak powstawały książki jej autorstwa. Rozmowom towarzyszyła wspólna zabawa i śpiew. Dzieci wykazały się doskonałą znajomością piosenek jej autorstwa, które śpiewali w dzieciństwie jeszcze ich rodzice i wychowawczynie: „Szczotka, pasta”, „Moja fantazja” czy „Mydło lubi zabawę”. Nie zabrakło też konkursów, za które można było dostać słodycze lub książki – oczywiście autorstwa pani Ewy.
W podziękowaniu za spotkanie dzieci wręczyły Ewie Chotomskiej kapelusz i polne kwiaty, a także zrobiły sobie na pamiątkę wspólne zdjęcie z Ciotką Klotką. Na zakończenie spotkania Ewa Chotomska wpisała się do kroniki Zespołu Szkół w Gręzówce.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2010-06-15 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe, Biblioteki
| Wróć do listy artykułów