mapa strony   |
SmodCMS

 

VIII Turniej Szachowy w Gręzówce - ZS Gręzówka

Dnia 13.06.2010r. w Zespole Szkół w Gręzówce został rozegrany VIII Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora ZS w Gręzówce. W rozgrywkach wzięło udział 58 zawodników. Zawody przeprowadzono w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł, która skierowana jest głównie do środowisk szkolnych. Jednym z jej najważniejszych celów jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy. Taki cel przyświecał również szachistom w Gręzówce. Mottem turnieju było hasło: „Myślisz trzeźwo – wygrywasz”. Współorganizatorem zawodów, oprócz Zespołu Szkół w Gręzówce, była Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie oraz Gminy Ośrodek Kultury, a sponsorami imprezy już po raz kolejny zostali: Zakład Mięsny „Wierzejki” i Sklepik Uczniowski działający w Zespole Szkół w Gręzówce.
Turniej ten zyskał w ostatnich latach wysoką renomę w środowisku szachowym, dlatego goszczą na nim zawodnicy z dość odległych zakątków naszego regionu . W tym roku nie zabrakło szachistów z Lublina, Siedlec, Radzynia Podlaskiego, Węgrowa, a także sąsiadujących z Gręzówką miejscowości: Łukowa, Krynki, Ryżek. Zawody są więc okazją do promocji Szkoły jak i miejscowości Gręzówka, w której ostatnio realizuje się wiele ciekawych inicjatyw społecznych.
Pomysłodawca Turnieju nauczyciel Wojciech Szczygieł i Dyrektor ZS w Gręzówce Leokadia Kozioł starają się, aby w przyszłości kontynuować zawody, dlatego pasjonatów królewskiej gry zapraszamy do Gręzówki za rok.

Wyniki VIII Turnieju Szachowego

Kategoria open

 1. Siwek, Mateusz – Radzyń Podlaski
 2. Piwowarczyk, Piotr – Łuków
 3. Litwiniec, Zbigniew – Radzyń Podlaski
 4. Szczygieł, Konrad – Krynka
 5. Litwiniec, Grzegorz – Radzyń Podlaski

Kategoria – Gimnazja

 1. Siwek, Mateusz – Radzyń Podlaski
 2. Ryszkowski, Adam – Węgrów
 3. Grzegorczyk, Jakub – Lublin
 4. Szczygieł, Jakub – Krynka
 5. Bednarczyk, Patrk – Gręzówka

Kategoria – Szkoły Podstawowe

 1. Kobryń Krystian – Siedlce
 2. Żebrowski, Adam – Węgrów
 3. Litwiniec, Julia – Radzyń Podlaski
 4. Mackiewicz, Karol Radzyń Podlaski
 5. Gajewska, Marta – Siedlce

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2010-06-18 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
Ostatnio edytowane dnia: 2010-06-18
| Wróć do listy artykułów