mapa strony   |
SmodCMS

 

Punkt konsultacyjny w Gminie Łuków

Gminna Komisja do Spraw Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działająca w Gminie Łuków utworzyła punkt konsultacyjny z którego mogą korzystać dorośli i młodzież, którzy mają problemy z alkoholem, zaczynają z nim eksperymentować, zażywać środki psychoaktywne albo są świadkami bądź ofiarami rodzinnej przemocy.
Pomysł utworzenia takiego punktu zrodził się na spotkaniu pedagogów szkolnych pracujących w gminie z władzami gminy – informuje przewodnicząca komisji, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łukowie Zofia Jezierska. W gminie Łuków w 13 placówkach oświatowych pracuje 7 pedagogów, którzy bardzo często pomagali mieszkańcom gminy w ramach swojej pracy w szkole. Rozmowa rodzica z pedagogiem w szkole kojarzy się jednoznacznie. Nawet jeśli rodzic przyszedł z własnej inicjatywy i ze swoim problemem – jego wizyta w szkole kojarzona jest przez innych jako wezwanie w sprawie dziecka.
Właśnie po to, aby ułatwić ten kontakt na neutralnym gruncie czyli w budynku Urzędu Gminy powstał punkt konsultacyjny – dodaje przewodnicząca komisji Zofia Jezierska. Oprócz pedagogów, którzy udzielają porad bez dodatkowego wynagrodzenia dyżurują tam również terapeuci.
Punkt mieści się w pokoju nr 10 (parter) budynku Urzędu Gminy Łuków przy ulicy Świderskiej 12 i czynny jest w poniższych terminach:

 

Dzień tygodnia Godziny przyjęć Konsultant
Poniedziałek

09:00 - 15:00
16:00 - 17:00

Marek Zalewski
Anna Skrzyszewska
Wtorek 10:00 - 13:00 Monika Machal
Środa 09:00 - 15:00
16:30 - 18:30
Marek Zalewski
Monika Machal
Czwartek 16:30 - 18:30 Anna Skrzyszewska

Telefon kontaktowy (025) 798 47 87; e-mail: profilaktyka@lukow.ug.gov.pl
Porady udzielane są bezpłatnie.

Gmina Łuków - grafika

Przewodnicząca
Gminnej Komisji do Spraw Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,
Kierownik
Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łukowie Zofia Jezierska

Opublikowano dnia: 2009-03-18 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje, GOPS
Ostatnio edytowane dnia: 2010-06-30
| Wróć do listy artykułów