mapa strony   |
SmodCMS

 

XVI Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Białe 2010 - ZS Gręzówka

Tegoroczna edycja odbywa się w ramach projektu "Kresy piękne z natury - program promocji walorów turystycznych i kulturowych centrum turystyczno - rekreacyjnego Okuninki nad Jeziorem Białym współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2007-2013". Festiwal jest jednym z wydarzeń kulturalnych w ramach imprezy "Do biegu. Gotowi Wakacje!

Pierwszy dzień przesłuchań (piątek 02 lipca) ponad 40 solistów kategorii II (11 – 13 lat) otworzył Wójt Gminy Włodawa Tadeusz Sawicki.
W tegorocznym jury zasiadali:

  • Anna Bajak - muzyk, kompozytor Teatru Rampa w Warszawie
  • Magdalena Siączkowska - muzy, instruktor chóru Gospel Chełm
  • Renata Ślązak - instruktor chóru, muzyk

Przy pięknej, słonecznej pogodzie na plaży Jeziora Białego w sobotnie przedpołudnie rozpoczęła się rywalizacja najmłodszych uczestników.
Po dwudniowych przesłuchaniach ponad 100 uczestników, jury przyznało nagrody młodym utalentowanym wokalistom.
Po raz szesnasty organizatorzy rozdali złotą, srebrną i brązową łódkę Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej - BIAŁE'2010.

Zespół Szkół w Gręzówce reprezentowały: Dominika Pycek, Daria Dołęga, Patrycja Pochman oraz Klaudia Jukowska, która została laureatką festiwalu wyśpiewując wyróżnienie. Wszystkich laureatów można było podziwiać na koncercie galowym. Na uwagę zasługuje fakt, że poziom festiwalu z roku na rok jest coraz wyższy a organizatorzy zapewniają ciekawe atrakcje w postaci dodatkowych koncertów (Majka Jeżowska – Cover Show) lub zajęć warsztatowych z członkami jury.

Gwiazdą sobotniego wieczoru była Małgorzata Markiewicz laureatka "Szansy na Sukces", występowała również u boku Piotra Rubika "Psalm dla Ciebie" oraz z chórem i orkiestrą w "Tryptyku" pod batutą dyrygenta Mikołaja Blajdy.

Gmina Łuków - grafika

Daria, Klaudia, Patrycja, Dominika

Gmina Łuków - grafika

Uczestniczki festiwalu - Klaudia, Patrycja, Dominika, Daria

Opracował Tomasz Piros

Opublikowano dnia: 2010-07-08 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów