mapa strony   |
SmodCMS

 

Kolejny już raz... - obóz socjoterapeutyczny w Jastrzębiej Górze

Dzieci z terenu Gminy Łuków dzięki zaangażowaniu władz gminy oraz przy współudziale finansowym Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych uczestniczyły w 6 – dniowym obozie socjoterapeutycznym. Obozy organizowane są już od kilkunastu lat w różnych miejscach w Polsce, do tej pory organizowane były między innymi w Zakopanem, Złotym Stoku, Jastrzębiej Górze, Ustce, Mikoszewie, w tym roku po raz kolejny obóz został zorganizowany w Jastrzębiej Górze.
Realizację zadania powierzono dyrektorowi Zespołu Szkół w Świdrach – Elżbiecie Domańskiej, natomiast rekrutację uczestników przeprowadził Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łukowie.
W dniach 5 – 10 lipca 40 osobowa grupa dzieci wraz z opiekunami została zakwaterowana w pensjonacie położonym niedaleko plaży. Każdego dnia pobytu uczestnikom obozu nie brakowało atrakcji: zorganizowano między innymi wycieczkę do Trójmiasta, gdzie uczestnicy zwiedzali wiele ciekawych miejsc: Gdańską Starówkę, statki – muzea na Skwerze Kościuszki, oceanarium, sopockie molo, fokarium, uczestnicy płynęli też statkiem po otwartym morzu – podczas wycieczki do Władysławowa. Przez cały czas pobytu dopisywała słoneczna pogoda.
Wieczory również nie były nudne – dodaje przewodnicząca Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Zofia Jezierska – codziennie organizowane były różnego rodzaju zabawy, konkursy, a także dyskoteki. Wyjazd był bardzo udany. Dzieciom, zapewne zapisze się w pamięć, jako najwspanialsze wspomnienie tegorocznych wakacji. Dla większości był to pierwszy wyjazd nad morze, a pamiątki, które otrzymały od organizatorów podczas obozu długo będą przypominały czas spędzony nad Bałtykiem.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2010-07-19 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje, GOPS
| Wróć do listy artykułów