mapa strony   |
SmodCMS

 

Mistrzyni z Dąbia

Dąbie, to jedna z większych miejscowości gminy Łuków, leżąca 10 kilometrów od powiatowego Łukowa. Z Dąbia pochodzi i tam mieszka trzykrotna złota medalistka i najlepsza zawodniczka Mistrzostw Polski Tang Soo Do (koreańska sztuka walki), które odbyły się w lutym bieżącego roku.
Anna Maksim – bo o niej mowa, na co dzień uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie, kick boxing trenuje od trzech lat. Posiada 5-ty stopień uczniowski i aktualną licencję zawodniczą Polskiego Związku Kick Boxing. W 2008 roku uczestniczyła w wielu turniejach karate, w tym również międzynarodowych, w których wywalczyła między innymi 4 złote medale.
Praca, wysiłek i zaangażowanie, które wkładasz w sport budzą podziw i godne są naśladowania przez innych, nie tylko młodych ludzi – mówiła podczas uroczystego spotkania z Anią Maksim i jej trenerem Zenonem Pawlikowskim, Wójt Gminy Łuków Kazimiera Goławska. Podczas spotkania w którym uczestniczyli także Zastępca Wójta Gminy Łuków Wiktor Osik, Sekretarz Gminy Łuków Janusz Jezierski, dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego Bogdan Wiącek, mistrzyni otrzymała od władz gminy nagrodę w postaci monitora do komputera. Doceniamy Twoje sukcesy, które niewątpliwie wpisują się w promocję Gminy Łuków i całej Ziemi Łukowskiej – mówił zastępca Wójta – Wiktor Osik. Obecnie rozpoczynamy pracę nad regulaminem stypendiów sportowych dla zawodników osiągających wysokie wyniki i mam nadzieję, że jeszcze w tym roku będzie on uchwalony tak, aby jak najszybciej można było wspierać finansowo naszą młodzież, która coraz częściej zajmuje wysokie lokaty w zawodach sportowych zarówno na szczeblu krajowym jak i międzynarodowym.
Ania obecnie przygotowuje się do zawodów o Międzynarodowy Puchar Polski Kick Boxing oraz do Mistrzostw Europy voievood, które odbędą się w Mołdawii.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2009-03-20 przez: * webadmin * w kategoriach: Informacje
Ostatnio edytowane dnia: 2009-03-20
| Wróć do listy artykułów