mapa strony   |
SmodCMS

 

Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej - SP Aleksandrów

Dnia 13 października 2010 w Szkole Podstawowej im. ks. T. A. Leszczyńskiego w Aleksandrowie odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. Specjalnie na tą okazję przygotowano scenki humorystyczne wzbogacone walorami wizualnymi pod kierunkiem p. E. Kurowskiej, p. M. Wereszczyńskiej i p. M. Juszczyńskiej. Szkolna Firma „Modny Ciuszek" w przedstawieniu pt. „Duża przerwa, krótka lekcja" zaprezentowała najnowszą odzieżową kolekcję jesień - zima stworzoną specjalnie dla nauczycieli. Modelki, w które wcielili się również i chłopcy, z niezwykłą gracją oddały ducha niektórych przedmiotów. Każdy nauczyciel mógł skorzystać z proponowanych "modnych ubrań" i podziwiać wybrane przez siebie elementy stroju. Uczniowie świetnie przygotowali rewię mody, angażując w szycie stroi swoich rodziców, podbierając mamom buty na wysokim obcasie, jak również rewidując szafy swoich babć.

Wśród aktorów przebranych za nauczycieli nie zabrakło również uczniów m. in.: Jana Kichalskiego, Lizus Toli, Zuzi Pięknej Buzi, Justysi Pięknisi, pilnowanych na scenie przez Woźną Groźną. Cały pokaz mody wywołał salwę śmiechu u najmłodszych obserwatorów, a także u samych zainteresowanych - bohaterów pokazu, czyli nauczycieli. Oprócz pokazu mody widzowie wysłuchali „ploteczek" jakie dobiegały ze „scenicznego" pokoju nauczycielskiego, jak również byli obserwatorami ciekawej lekcji języka polskiego i matematyki. Repertuar przedstawienia był zróżnicowany. Nie zabrakło bowiem humorystycznych treści i kabaretowego wykonanie jak i nieco poważniejszego tonu.

Na zakończenie uroczystości uczniowie wręczyli wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi pamiątkowe, własnoręcznie wykonane laurki z życzeniami zdrowia, wytrwałości, cierpliwości, radości płynącej z kształtowania serc swoich wychowanków oraz satysfakcji z pracy zawodowej. Gorące podziękowania i kwiaty złożyli również na ręce Pani Dyrektor przedstawiciele Rady Rodziców.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2010-10-22 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
Ostatnio edytowane dnia: 2010-10-22
| Wróć do listy artykułów