mapa strony   |
SmodCMS

 

X Dzień Papieski – "Jan Paweł II – Odwaga Świętości" - SP Role

Pamiętamy o Tobie, Sługo Boży Janie Pawle II. Pamiętamy o Twoich słowach i pragniemy wprowadzić je w życie. Jesteś wzorem dla nas miłości Boga i służby bliźnim, zwłaszcza tym najbiedniejszym, opuszczonym i wzgardzonym. Jesteś dla nas wzorem prawdziwego ucznia Jezusa, który powinien brać krzyż Pana i naśladować Go w poddaniu się woli Ojca.

Pamiętamy o dziękczynieniu Bogu za ten ogromny dar, jakim nas obdarzył w Twojej osobie. Dziękujemy...

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

W dniu 10 października w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy przeżyliśmy X Dzień Papieski, Jan Paweł II – Odwaga Świętości. Z tej okazji wspólnota parafialna zebrała się na godzinę 11.00 na wspólną modlitwę, aby uczcić Jego pamięć.

Uczniowie z klas od I – IV recytowali wiersze: „Nasz Papież”, „Pamięci Jana Pawła II”, „Ojcze Święty”, „Do Jana Pawła II”, „Głos z nieba”. Uczniowie z klasy V i VI śpiewali różne piosenki m.in. „Święty kocha Boga”. Wysłuchano również wypowiedzi Jana Pawła II podczas I wizyty do Polski i ostatniej. Następnie ks. proboszcz podziękował dzieciom za występ i pani katechetce za przygotowanie części artystycznej.

O godz. 11.30 rozpoczęła się Msza Św., którą celebrowali księża: ks. Krzysztof Pawelec i ks. Marek Skwierczyński.

Z okazji X Dnia Papieskiego część artystyczna odbyła się w szkole dnia 13 października. Wszyscy ubrani byli na galowo. Pani katechetka zadbała o wystrój na sali gimnastycznej oraz o stroje dla uczniów przy poczcie sztandarowym.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2010-11-03 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów