mapa strony   |
SmodCMS

 

Śladami Henryka Sienkiewicza i Kleeberczyków - ZS Krynka

Dzieci z klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Krynce uczestniczyły w wycieczce do Woli Gułowskiej, Woli Okrzejskiej i Okrzei, Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków.

Wizyta w nim, dzięki bogatemu zbiorowi pamiątek i dokumentów, dotyczących tego wydarzenia historycznego, stała się niezapomnianą lekcją historii. Największym zainteresowaniem uczniów cieszyło się uzbrojenie pochodzące z pola bitwy i pamiątki osobiste żołnierzy. Odwiedziliśmy też Galerię Rzeźby Ludowej, Izbę Tradycji Regionalnych oraz Salę Tradycji Wojskowego Koła Łowieckiego "Ryś". Podziwialiśmy sztukę barokową, zwiedzając Kościół Karmelitów Nawiedzenia NMP.

Niezwykle interesująca okazała się lekcja muzealna o Henryku Sienkiewiczu. Dzieci z wielką uwagą wsłuchiwały się w opowieści o małym Henrysiu, a zwiedzając kolejne sale, poznawały tradycje rodzinne oraz tematykę twórczości pisarza.

Następnie zwiedzaliśmy Kościół parafialny pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Okrzei. Największą atrakcją okazał się kopiec Sienkiewicza. Na cmentarzu pomodliliśmy się przy grobie matki Henryka Sienkiewicza-Stefanii z Cieciszowskich. Okazuje się, że nauka poza szkolnymi murami jest interesująca, bezpośrednia i twórcza.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2010-11-03 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów