mapa strony   |
SmodCMS

 

Z okazji Święta Niepodległości… - ZS Gołąbki

W bieżącym roku szkolnym obchodzimy 92 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji uczniowie klasy II b Gimnazjum w Gołąbkach oraz członkowie zespołu muzycznego "Ad hoc" przygotowali część artystyczną pod kierunkiem wychowawcy klasy p. M. Wiącek oraz opiekuna zespołu p. B. Wędroch.

Młodzież wcieliła się w rolę żołnierzy walczących o wolność Polski w armiach zaborczych i zwykłych ludzi czekających na oswobodzenie. Wśród nich były kobiety oczekujące z utęsknieniem na mężów i synów, córka pisząca list do ojca, który walczył na froncie, ksiądz wspierający trudy życia codziennego oraz nauczycielka, która prowadziła tajne nauczanie. Główna postacią akademii był marszałek Józef Piłsudski, który dowodził wojskiem polskim i został tymczasowym naczelnikiem państwa. Całość uroczystości przeplatana była piosenkami żołnierskimi przypominającymi o wydarzeniach z czasów I wojny światowej.

Uczniowie - aktorzy przypomnieli społeczności szkolnej o postawach patriotycznych wielu Polaków oraz o konieczności szanowania historii naszej ojczyzny i kultury.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2010-11-17 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów