mapa strony   |
SmodCMS

 

Raz, dwa, trzy … teraz my ! - ZS Gołąbki

Pod takim hasłem odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Gołąbkach. Nasze pierwszaki długo przygotowywały się do tego wydarzenia, ale było warto. Podczas uroczystości musiały wykazać, że zasługują na miano ucznia. W obecności dyrektora, nauczycieli, swoich rodziców, wszystkich uczniów i specjalnej komisji wykonały 4 zadania.

Dotyczyły one:

  • Wiedzy o Ojczyźnie;
  • Umiejętności muzycznych;
  • Znajomości zasad zachowania w szkole;
  • Sprawności fizycznej.

Najtrudniejszy test odbył się na końcu. Dzieci musiały udowodnić, że potrafią zmagać się z trudnościami i wypiły sok z cytryny, który otrzymały od Wróżki. Po jego wypiciu przez 10 sekund uśmiechały się do publiczności, która głośno odliczała im czas. Komisja w składzie: p. M. Robert, p. D. Goławska i p. E. Plaskowska orzekły, że dzieci zdały egzamin na ucznia i mogą złożyć ślubowanie na sztandar szkoły. Był to najbardziej wzruszający moment podczas całej uroczystości.

Następnie p. dyrektor Marek Król pasował każdego ucznia ogromnym ołówkiem i złożył wszystkim życzenia. Dzieci przyjęły też życzenia od swojej wychowawczyni p. Bożeny Wędroch, przedstawicielki rodziców p. Elżbiety Kudlak oraz uczniów klasy II. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały piękne dyplomy oraz uczniowskie gadżety od dyrektora i kolegów z klasy II. Część oficjalna zakończyła się wspólnym zdjęciem bohaterów uroczystości, rodziców, dyrektora i wychowawcy.

Następnie gospodarze i przybyli goście udali się do sali pierwszaków na tort i herbatkę. Były to niezapomniane dla wszystkich chwile.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

ŻYCZYMY PIERWSZAKOM, BY NAUKA BYŁA DLA NICH ZAWSZE PRZYJEMNYM OBOWIĄZKIEM

Opracowanie: p. Bożena Wędroch

Opublikowano dnia: 2010-11-17 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
| Wróć do listy artykułów