mapa strony   |
SmodCMS

 

Ogólnopolski kongres bibliotek publicznych „Biblioteka- lubię to!” - GBP Gręzówka

22 i 23 listopada 2010 r. bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej (Alicja Śledź i Marta Konieczna) uczestniczyły w ogólnopolskim kongresie bibliotek publicznych "Biblioteka- lubię to!".

Spotkanie zorganizowała Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która prowadzi ogólnopolski Program Rozwoju Bibliotek ( biblioteki naszej gminy uczestniczyły w tym programie).

Celem dwudniowego kongresu, na który przyjechało prawie 500 bibliotekarzy z całego kraju, było zapoznanie z nowoczesnymi technologiami pomocnymi w pracy w bibliotece. Tak więc w programie znalazły się warsztaty poświęcone digitalizacji zbiorów, budowaniu stron internetowych oraz strategii public relations bibliotek. Jeden z paneli kongresu dotyczył gier komputerowych jako narzędzi elektronicznej rozrywki. Wykład "Mówienie jako działanie", poprowadzony przez prof. Jerzego Bralczyka, miał za cel uświadomienie wpływu mowy na nawiązywanie kontaktów i przykuwanie uwagi. Podczas wszystkich paneli kongresowych można było uzyskać wiele cennych rad na temat organizowania czasu wolnego i pozyskiwania środków stypendialnych przez biblioteki.

Naszą uwagę szczególnie przykuły warsztaty poświęcone integrowaniu środowiska lokalnego- "Małe dzieci buszują w bibliotece" o organizowaniu grup zabawowych dla dzieci i rodziców oraz "Równość płci i aktywność kobiet w społecznościach lokalnych".

Kongres "Biblioteka- to lubię" utwierdził nas- bibliotekarzy w przeświadczeniu, że biblioteki publiczne pełnią rolę lokalnych ośrodków kultury, które integrują społeczność.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2010-12-03 przez: * webadmin * w kategoriach: Biblioteki
Ostatnio edytowane dnia: 2010-12-08
| Wróć do listy artykułów