mapa strony   |
SmodCMS

 

"Basiowy Bal Pasiastych" - Przedszkole w Gręzówce

Dnia 29 listopada 2010 roku dzieci z grupy „Jagódki” wzięły udział w BASIOWYM BALU PASIASTYCH. Święto to zorganizowaliśmy dzięki konkursowi, którego inicjatorem jest Wydawnictwo LektorKlett Sp. z o.o. Wydaje ono serie książeczek o Basi autorstwa Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. W tym dniu 4-5-latki przyszły do przedszkola ubrane od stóp do głów w paski różnych kolorów, bo jak wiadomo Basia uwielbia pasiaste ubrania, a najbardziej biało – czerwone paseczki. Przedszkolaki bawiły się przy wiązankach piosenek dziecięcych, następnie 4-latki kolorowały postać naszej solenizantki, a 5-latki rysowały ilustracje do książeczki, której treść ułożyły wspólnie z paniami bibliotekarkami z Biblioteki Publicznej w Gręzówce. Dzieci brały udział w zabawach ruchowych, które wymyśliły wspólnie z panią Elą na wzór już znanych. Jedna z zabaw brzmiała następująco: „Na podłodze siedzi Basia, co ona robi, robi też Kasia”. Ta, jak i inne zabawy sprawiły dzieciom wiele frajdy. Przedszkolaki wysłuchały przygód Basi pt.: „Basia w przedszkolu”.

Po pysznym obiadku „Jagódki” wybrały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Gręzówce, gdzie czekało na dzieci również wiele miłych niespodzianek. Pani Ala i pani Marta wspólnie z paniami stażystkami zorganizowały dzieciom zabawy z chustą animacyjną, były tańce z balonami, „ciuciu – babka”, wróżby andrzejkowe i jeszcze dużo można byłoby wyliczać. Oczywiście jak łatwo się domyśleć w czasie relaksu pani Marta przeczytała dzieciom basiowe przygody: „Basia i mama w pracy”.

Po konkursach sprawnościowych i tanecznych, jak również wspólnym śpiewaniu piosenek czekał na „Jagódki” słodki poczęstunek (zgodnie z motywem imprezy nie zabrakło „ciasta w paski”). Na koniec dnia dzieci otrzymały dyplomy uczestnictwa w Basiowym Balu Pasiastych, a to wszystko uwieczniliśmy na pamiątkowych zdjęciach.

Serdecznie dziękujemy za prezenty i do zobaczenia za rok !

Laureaci festiwalu

Laureaci festiwalu

Laureaci festiwalu

Laureaci festiwalu

Laureaci festiwalu

Laureaci festiwalu

Laureaci festiwalu

Laureaci festiwalu

Laureaci festiwalu

Opracowanie: Elżbieta Mariuszyc

Opublikowano dnia: 2010-12-15 przez: * webadmin * w kategoriach: Placówki oświatowe
Ostatnio edytowane dnia: 2010-12-21
| Wróć do listy artykułów