mapa strony   |
SmodCMS

 

Zajęcia plastyczne – GBP w Krynce

Co tydzień w Bibliotece Publicznej w Krynce odbywają się zajęcia Koła Plastycznego dla dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa oraz gimnazjum, prowadzone przez instruktora-plastyka GOK, Panią Agnieszkę Czerską – Pawlak.

Podczas grudniowych spotkań młodsi tworzyli ozdoby, dekoracje i zabawki świąteczne. Owocem zajęć były pomysłowe prace, wykonane z kartonu i wielobarwnych wycinanek, malowane farbkami. Uczestnicy zajęć zabrali swoje dzieła do domu, aby posłużyły jako ozdoby choinkowe.

Ponadto podczas ostatnich zajęć Pani instruktor przekazała dwóm starszym uczestniczkom Koła zdobyte przez nich nagrody w ogólnopolskich konkursach; Mirella Chromińska (14 lat) zdobyła Wyróżnienie Honorowe w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kobieta w szarości”, Klaudia Celińska – Jakubowicz (14 lat) została wyróżniona w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kartka świąteczna- Boże Narodzenie, Nowy Rok” .

Ze względu na odległość dziewczynki nie zdecydowały się na udział w uroczystości podsumowania konkursów, dlatego organizator przesłał nagrody pocztą . To już kolejne osiągnięcia młodych plastyków z Krynki. Klaudia Celińska-Jakubowicz zdobyła nagrodę główną i pierwsze miejsce w Polsce w konkursie plastycznym „Miś Paddington- portrety i nie tylko” zorganizowanym przez krakowski Młodzieżowy Dom Kultury, a jej praca została zamieszczona na okładce audiobooka z historiami o Paddingtonie – sympatycznym niedźwiadku z Peru. Prace konkursowe poświęcone zjawiskom pogodowym, wykonane przez Mirellę Chromińską, Marcina Bilskiego i Weronikę Soćko znalazły się w albumie wydanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Gmina Łuków - grafika

Opublikowano dnia: 2010-12-30 przez: * webadmin * w kategoriach: Biblioteki
| Wróć do listy artykułów